Zamknij

Naukobus już w czwartek

13:02, 16.07.2019 Redakcja Aktualizacja: 13:04, 16.07.2019
Skomentuj
18 i 19 lipca Naukobus warszawskiego Centrum Nauki Kopernik zawita do Kościana. Wystawa będzie dostępna w hali sportowej przy SP nr 4.

Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia wystawy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Składa się na nią 20 eksponatów, które dają szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Z kolei obecni edukatorzy będą pomagali zrozumieć zasady działania poszczególnych punktów doświadczalnych oraz przybliżą prezentowane zjawiska naukowe.

- Wprawdzie mamy okres wakacyjny, ale nie wszystkie dzieci wyjeżdżają, wiec myślę, że ta wystawa będzie cieszyła się dużym powodzeniem. Tym bardziej, że w całym powiecie jest wiele półkolonii czy kolonii i grupy też pewnie chętnie z tego skorzystają - mówi burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Dodajmy, że miasto pomaga logistycznie w organizacji tej wystawy, natomiast wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi "Nauka dla Ciebie", realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Łącznie odwiedzi on 160 miejscowości w całej Polsce.

W czwartek wystawa będzie czynna w godzinach 10.00-18.00, natomiast w piątek w godzinach 8.00-14.00. W ciągu godziny jednocześnie będzie mogło ją zwiedzać około 60-70 osób. Wstęp jest bezpłatny.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%