Zamknij

Laureaci nagród "Wiadomości Kościańskich"

02:50, 01.07.2019 Redakcja Aktualizacja: 02:50, 01.07.2019
Skomentuj
Maciej Kasprzak, były wiceburmistrz Kościana, został laureatem tegorocznej nagrody "Dobry Gospodarz" przyznawanej przez "Wiadomości Kościańskie". Ponadto redakcja przyznała cztery nagrody "Za nieprzeciętność".

Po raz XXV redakcja "WK" przyznała wyróżnienie za działalność samorządową. Jubileuszowym laureatem został Maciej Kasprzak, wiceburmistrz Kościana w latach 2007-2019.

Ponadto po raz XXIX redakcja ,,Wiadomości Kościańskich" ogłosiła laureatów nagrody ,,Za nieprzeciętność". Statuetkę z brązu, obrazującą tytułową stronę ,,Wiadomości Kościańskich", przyznaje się za nieprzeciętne dokonania mające znaczący wpływ na życie społeczne, gospodarcze i kulturalne Ziemi Kościańskiej. Wszystkich dotychczasowych laureatów łączy to, że są nieprzeciętni w tym co robią i każdy z nich odcisnął swoje pozytywne piętno w krajobrazie Ziemi Kościańskiej.

Nagrody tegorocznym laureatom zostaną wręczone podczas uroczystości 19 września.

Lista nagrodzonych:
- Antoni Szulc i Anna Hryniewicz-Szulc ze Śmigla - "Za promowanie kultury na różnych płaszczyznach"
Antoni Szulc jest malarzem, ceramikiem, instruktorem plastyki i nauczycielem kilku pokoleń dzieci, młodzieży i dorosłych amatorów plastyki w śmigielskim Centrum Kultury. Anna Hryniewicz-Szulc od 2008 roku kieruje Warsztatami Terapii Zajęciowej w Kościanie, pracując z osobami niepełnosprawnymi. Jest autorką wielu własnych malarskich wystaw w kraju i za granicą.

- Marek Chwistek ze Wschowy - "Za obiektyw"
Fotografia jest jego pasją od czasów studenckich, a od kilkunastu lat fotografuje profesjonalnie. Najchętniej przyrodę, ale nie unika fotoreportażu czy portretowania. W dorobku ma wiele wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Jest autorem ponad 20 albumów, w tym m.in. Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego".

- Romuald Pawlik i Teresa Pawlik z Kościana - "Za przedsiębiorczość"
Właściciele spółki FOLPLAST, założonej w 1990 roku przez Ryszarda Pawlika i Romualda Pawlika. Z niewielkiej rodzinnej firmy przeobraziła się w prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo, zatrudniające dziś ponad 200 osób i sprzedające 40 procent swojej produkcji na zagranicznych rynkach. Firma wspiera lokalne inicjatywy społeczno-kulturalne, a od wielu lat jest sponsorem klubu Piłki Ręcznej MKS Tęcza Kościan.

- Jan Ludwiczak z Olszy k. Śremu - "Za całokształt poczynań biznesowych i sponsorskich"
Od 30 już lat jest prezesem Agro-Handlu w Mościszkach, spółki uchodzącej dziś za potentata na rynku mięsnym. Oprócz wielu nagród i tytułów jakimi wyróżniono rozwijającą się spółkę,jej prezes jest posiadaczem m.in. Kryształowej Piramidy za Menadżera Roku i Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Znany jest również z licznych poczynań sponsorskich na niwie sportowej i społecznej. Sponsorował wielu żużlowców, a przez 10 lat był strategicznym sponsorem piłkarskiego Klubu Obra Agro-Handel Kościan, który do dziś finansowo wspomaga.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%