Zamykają Tesco w Kościanie. Są duże wyprzedaże

Kolejny duży market w Kościanie definitywnie zamyka swoją działalność. Po tym jak na końcu 2018 roku zamknięto Intermarche, teraz przychodzi czas na Tesco. W związku z procesem likwidacji sklepu organizowane są duże wyprzedaże.

Zamknięcie kościańskiego Tesco ma związek z wycofywaniem się brytyjskiej sieci z całej Polski. – Po ponad 25 latach na polskim rynku, Tesco definitywnie kończy działalność operacyjną. Oznacza to, że sklepy pod szyldem Tesco będą otwarte jeszcze do 31 października 2021 roku. Następnie w większości z nich będą prowadzone prace przygotowujące do otwarcia w ich miejsce sklepów Netto można przeczytać w oficjalnym komunikacie sieci Tesco.

W Kościanie sklep nie zostanie jednak przemianowany na Netto. Salling Group, właściciel sieci Netto, nie zdecydował się na otwarcie kolejnego punktu w Kościanie. W naszym mieście ostatnim dniem handlu Tesco będzie 26 października.

Co dalej stanie się z halą po markecie znajdującą się przy ul. Śmigielskiej? Czy podzieli ona losy sąsiadującego Intermarche, który od czasu zamknięcia pozostaje pusty? W niektórych miastach część sklepów znalazła innych właścicieli, a wśród nabywców są m.in. Carrefour, Kaufland czy Leroy Merlin. Tesco jak na Kościan jest jednak dużym marketem, więc może być trudno o zainteresowanego kupca. Swego czasu hala była nawet powiększana. Znajduje się w niej nie tylko market, ale również spory pasaż handlowy, w którym prowadzone są punkty z różnych branż firmowane przez inne sieci, najczęściej na zasadzie franczyzy.

Tymczasem kościaniacy i przyjezdni korzystają z bardzo dużych wyprzedaży, które trwają obecnie w Tesco. Z kilkudziesięcioprocentowym rabatem można kupić mnóstwo towarów, w tym m.in. mały sprzęt AGD, narzędzia, zabawki dla dzieci i wiele innych.

Fot. Maciej Sibilak