Zajączek w mieście, gminie i powiecie [ZDJĘCIA]

Trzy samorządy kościańskie zorganizowały w czwartek "zajączka" dla przedszkolaków, a także dla ukraińskich dzieci. Najmłodsi otrzymali przygotowane paczki i słodycze z rąk włodarzy.

Na Placu Wolności w Kościanie przy zajączku i ażurowych pisankach spotkały się dzieci z kościańskich przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych. Na dzieci czekały gry i zabawy, a także animacje przygotowane przez Samorządowe Przedszkole nr 1 im. Wandy Chotomskiej w Kościanie. Przedszkolaki otrzymały ponadto czekoladowe zające, które rozdawali zastępca burmistrza Przemysław Korbik oraz przewodniczący Rady Miejskiej Dawid Olejniczak.

Z kolei małych mieszańców z kościańskiego „szarytkowa”, w którym mieszkają uchodźcy z Ukrainy, dzieci odwiedzili goście w ich obecnym domu. Rano zawitała wicestarosta  Dorota Słowińska, która wręczyła dzieciom prezenty od pracowników Starostwa Powiatowego w Kościanie oraz paczki przygotowane przez pracowników Urzędu Skarbowego w Kościanie. Z kolei w południe ukraińskie dzieci spotkały się z Zającem na Placu Wolności (zobacz: Finał akcji „Kościański Zajączek” [ZDJĘCIA]).

Z kolei w gminie Kościan w rolę zajączków przynoszących najmłodszym upominki wcielili się wójt Andrzej Przybyła wraz ze swym zastępcą Mirosławem Dudą. Panowie odwiedzili ukraińskie rodziny, które przebywają w gminnych obiektach. Złożyli im życzenia oraz wręczyli paczki z drobnymi upominkami i słodyczami dla dzieci. 

Fot. UM Kościan, Gmina Kościan, Starostwo Powiatowe w Kościanie