Studniówka w „Kolbergu” 2020 [ZDJĘCIA]

Na symboliczne sto dni przed maturą w I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga zorganizowano tradycyjny bal. Tegoroczna studniówka odbyła się w piątek, 17 stycznia w budynku szkoły.

Studniówka w Kolbergu. Kościan 2020 r.

Podczas części oficjalnej obecni byli główni bohaterowie, czyli młodzież z klas maturalnych, a także nauczyciele, przedstawiciele rodziców oraz przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Piotrem Ruszkiewiczem na czele. Nie zabrakło także publiczności w osobach bliskich maturzystów, którzy chcieli zobaczyć taniec otwierający bal.

A uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od poloneza. Następnie zgromadzonych powitała dyrektor szkoły, Małgorzata Andersz. – Nasza szkoła przeżywa niezwykły dzień – ten najpiękniejszy – powiedziała Małgorzata Andersz. – Pozwólcie państwo, że powitam wszystkich słowami Jadwigi Urbanowicz, polskiej autorki tekstów piosenek, które mam nadzieję, że wprowadzą wszystkich w atmosferę dzisiejszego balu: „Taki dzień się zdarza raz, tylko raz i nigdy więcej nie. Jak zatrzymać czas, jak zatrzymać ten najpiękniejszy w życiu dzień?”

Po słowach dyrektor Andersz głos zabrali tegoroczni Rodzice Studniówkowi – Agnieszka Lemańska i Wojciech Kowalkowski, a także zaproszeni goście. Potem przyszedł czas na podziękowania złożone na ręce dyrekcji szkoły oraz wychowawców siedmiu klas maturalnych. Ostatnim punktem części oficjalnej była symboliczna lampka szampana oraz walc, do którego wybrani uczniowie zaprosili gości i nauczycieli.

Tegoroczny wystrój na studniówkową noc został przygotowany w konwencji Black and White. A jakie były kreacje? Wśród chłopaków przeważały granatowe garnitury, a dziewczęta prezentowały sukienki w kolorze głębokiej zieleni, szafiru, bordo, czerwieni, klasycznej czerni i innych. Większość wybrała rozpuszczone włosy. Ale najlepiej tegoroczne kreacje oddają zdjęcia. Zachęcamy do obejrzenia galerii.