Studniówka „Ratajczaka” 2023 [ZDJĘCIA]

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. F. Ratajczaka w Kościanie bawią się dzisiejszej nocy na studniówce. W tym roku odbywa się ona w restauracji w Plastowie w powiecie grodziskim.

W wydarzeniu bierze udział około 160 uczniów uczniów II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum w ZSP w Kościanie wraz z osobami towarzyszącymi. Bawią się również nauczyciele szkoły. Wieczór rozpoczął się tradycyjnie od poloneza prowadzonego przez dyrektor szkoły Małgorzatę Durek w parze wraz z jednym z uczniów. W tej znamienitej chwili uczniom towarzyszyło wielu rodziców chcących zobaczyć swoje dzieci, a także uwiecznić na filmach i zdjęciach wyjątkowy taniec.

Po powitaniu gości przez parę prowadzących uczniów głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, a następnie dyrektor szkoły. – Dziś, na około 100 dni przez maturą bierzemy udział w wieczorze, któremu towarzyszyła bardzo trudna droga nauki, wysiłku, zmęczenia, a niekiedy i zwątpienia we własne siły. Dziś możecie być z siebie dumni i bardzo zadowoleni. Już krótki dystans przez Wami. Na zaproszeniu, które od Was otrzymałam,  przeczytałam: „jeszcze niedojrzali, ale już świadomi tego, co nas czeka za 100 dni”. Przez chwilę zastanawiałam się nad jego sensem. Czy na pewno wiedzieliście, co napisaliście? Pewnie to prawda, że niedojrzali, bo dojrzałości nie osiąga się po kalendarzowym ukończeniu 18 lat. Wszyscy wiemy, że dopiero dorosłe życie i bagaż doświadczeń weryfikują naszą dojrzałość. Ale muszę Wam zdradzić, że znam 50-latków, którzy są nadal niedojrzali. Także jeszcze dużo czasu przed Wami – mówiła dyrektor Małgorzata Durek. Na zakończenie przemówienia oficjalnie otworzyła studniówkę 2023.

Po słowach pani dyrektor nastąpiły podziękowania w formie kwiatów skierowane do wychowawców klas. Na tym część oficjalna zakończyła się. Rozpoczęto podawanie kolacji, a w tym czasie poszczególne klasy pozowały kolejno do zdjęć. Po posiłku przyszedł czas na tańce.

– Jesteśmy tak przygotowani, żeby jak najlepiej się bawić, wspominać te chwile do końca życia. Dzisiaj było bardzo intensywnie, makijaż, fryzura, sukienka. Dziękuję mojej mamie, która pomogła mi przez cały dzień przygotowywać się do tego wydarzenia. Gdyby nie ona, to na pewno bym nie zdążyła na czasprzyznaje Karina Walkowiak, uczennica Klasy Geodetów, Gazowników i Ekonomistów.

– My też mamy swoje przygotowania, może nie takie jak dziewczyny, ale jednak. Trzeba koszulę wyprać, wyprasowaćdodaje Mikołaj Kozak, kolega klasowy Kariny.

Zabawa przewidziana jest do godz. 3.00. Uczniowie jednak przyznają, że jeśli będzie im jeszcze mało, będą kontynuować imprezę na after party w innym miejscu. Przemieszczą się samochodami, bo większość już jest kierowcami, a na studniówce bawią się bez alkoholu.

Zobacz także:
Studniówka „Kolberga”  2023 [ZDJĘCIA]
Studniówka „Ratajczaka” 2022 [ZDJĘCIA]

Fot. Milena Waldowska