Studniówka „Kolberga”  2023 [ZDJĘCIA]

Na symboliczne 100 dni przed maturą w restauracji Toscania we Włoszakowicach odbyła się tegoroczna studniówka uczniów kościańskiego “Kolberga”. Wzięło w niej udział około 160 uczniów.

Studniówka poza murami I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie odbyła się po raz drugi. Także w ubiegłym roku młodzież bawiła się w restauracji we Włoszakowicach. Wówczas jednak studniówka odbyła się w nietypowym terminie, bo w kwietniu. Było to spowodowane zimowymi obostrzeniami związanymi z pandemią (zobacz:  Studniówka „Kolberga” 2022 [ZDJĘCIA]).

W tym roku uczniowie mogli bawić się już w tradycyjnym terminie. Oprócz uczniów i nauczycieli podczas powitania zjawiła się spora liczba rodziców chcących zobaczyć swoje dzieci w tej ważnej dla nich chwili. Wieczór rozpoczął się od uroczystego zatańczenia poloneza.

Po tańcu mijające lata podsumowała dyrektor szkoły Małgorzata Andersz. Głos zabrali także przedstawiciele rodziców oraz burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz. Uczniowie podziękowali dyrekcji, wychowawcom i rodzicom, za ich, trud. Nie zabrakło także toastu i wspólnych zdjęć. Po części oficjalnej rozpoczęła się już szalona zabawa.

Fot. Piotr Pewiński (ekoscian.eu)