Śmigiel jednak dostanie węgiel

Gmina Śmigiel powróciła do rozmów o zakup preferencyjnego węgla ze spółką Węglokoks Kraj S.A. Podpisanie umowy powinno nastąpić w najbliższym czasie.

Przypomnijmy, że wczoraj, czyli 15 listopada władze gminy Śmigiel wystosowały pismo do premiera Mateusza Morawieckiego, parlamentarzystów i wojewody w związku z otrzymaniem informacji od spółki Węglokoks o rezygnacji z dostarczenia węgla z powodu braku możliwości zapewnienia wnioskowanej ilości (zobacz: Gmina Śmigiel bez taniego węgla).

Dziś burmistrz Śmigla poinformowała natomiast, że gmina powróciła do rozmów o zakup węgla ze spółką Węglokoks Kraj S.A. – Obie strony wyrażają chęć podpisania umowy, co powinno nastąpić w najbliższym czasie. O szczegółach i ewentualnych rozstrzygnięciach będziemy informować w osobnych komunikatach informuje gmina w wystosowanym komunikacie.

Równocześnie burmistrz Małgorzata Adamczak składa podziękowania Michałowi Zielińskiemu, Wojewodzie Wielkopolskiemu, który niezwłocznie po otrzymaniu pisma, jeszcze wczoraj zasygnalizował problem odpowiedniemu resortowi.

Gmina miała sprzedawać węgiel mieszkańcom zgodnie z uchwaloną niedawno ustawą o zakupie preferencyjnym węgla dla gospodarstw domowych. W tym celu zawarła porozumienie z firmą Węglokoks Kraj S.A. 10 listopada spółka przesłała szkic umowy, na podstawie którego gmina rozpoczęła przyjmowanie wniosków oraz przedstawiła zapotrzebowanie na różne frakcje węgla.