Rowerowa wyprawa ze Śmigla na Jasną Górę w szczytnym celu

Kilkuosobowa grupa rowerzystów wraz z burmistrz Śmigla Małgorzatą Adamczak wyruszyła w sobotę do Częstochowy. Rowerowa pielgrzymka ma na celu wesprzeć budowę Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Inicjatywa przejechania trasy rowerem ze Śmigla do Częstochowy zrodziła się w ubiegłym roku. Wówczas 5-osobowa grupa rowerzystów przejechała ponad 300-kilometrową trasę dla Marysi Drożdżyńskiej chorującej na SMA (zobacz: Pojadą na rowerach do Częstochowy dla Marysi).

W tym roku postanowiono ponowić inicjatywę, a na wyprawę ruszyło siedem osób. – Za każdy przejechany kilometr będziemy wpłacać pieniądze do Skarbonki na rzecz budowy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Śmiglu. Podczas naszej podróży odwiedzimy 15 gmin w 10 powiatach, gdzie także zamierzamy prosić mieszkańców o wsparcie. Złotówka po złotówce, cegiełka po cegiełce i marzenie podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej o nowej siedzibie może się spełnić! Pomaganie uskrzydla! – zapowiadała przed ruszeniem na wyprawę burmistrz Małgorzata Adamczak.

„Pomaganie uskrzydla” to właśnie hasło tegorocznej akcji. Zbiórka prowadzona jest na stronie – https://zrzutka.pl/jy2mns. Grupa już wpłaciła kilkaset złotych i namawia również innych do wsparcia.

Zgodnie z planem dziś (27.06) grupa pokonuje trzeci odcinek: Ostrzeszów – Zalesie – Wyszanów – Wieruszów – Skomlin – Praszka – Faustianka. Na Jasną Górę wyprawa powinna dotrzeć we wtorek, po pokonaniu czwartego etapu: Faustianka – Panki – Żerdzina – Kuleje – Nowiny – Puszczew – Cisie – Łojki – Blachownia –  Częstochowa.

Zobacz także:
Pokonali Szlak Świętego Jakuba. Dotarli do Zgorzelca [ZDJĘCIA]