Pojadą na rowerach do Częstochowy dla Marysi

„Aktywnie dla Marysi” to nowa akcja na rzecz Marysi Drożdżyńskiej z Brenna. Jej inicjatorami jest grupa ze Śmigla pod przewodnictwem burmistrz Małgorzaty Adamczak, która pojedzie rowerami na Jasną Górę. Akcja ma jednak na celu zachęcanie również innych do aktywności na rzecz dziewczynki.

Akcja „Aktywnie dla Marysi” ma na celu zachęcać wszystkich do pokonywania kilometrów na rowerze, hulajnodze, pieszo, a następnie wrzucenia zdjęcia z treningu lub zrzutu ekranu aplikacji na Facebooka lub Instagrama i oznaczenie go hasztagiem #AniołyMarysi. Następnie należy wpłacić do skarbonki www.siepomaga.pl/AktywnieDlaMarysi dowolną kwotę. Szczegóły akcji Aktywnie dla Marysi TUTAJ.

Akcję zainicjuje natomiast rowerowa pielgrzymka do Częstochowy burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak wraz z czterema towarzyszami – Danką, Marzeną, Darkiem i Zbyszkiem. – Do Częstochowy jeździmy co roku. Zawsze organizowaliśmy wyjazd we własnych intencjach, a w tym roku postanowiliśmy kręcić kilometry dla Marysi z Brenna. Dużo osób w naszym regionie już wie, że dziewczynka potrzebuje ponad 9 mln zł na leczenie. Ale nie wiedzą jeszcze w innych regionach Polski. Będziemy więc kwestować i informować o wyjeździe na rzecz Marysi na całej trasie przejazdumówi burmistrz Małgorzata Adamczak.

Oprócz prowadzonej zbiórki na trasie przejazdu, po pokonywaniu kolejnych kilometrów uczestnicy akcji będą wpłacać kwoty do skarbonki. Z kolei po dojechaniu do celu i pokonaniu 300 km, każdy z rajdowiczów może wpłacić dodatkowo 300 zł. – Na bieżąco będziemy relacjonować naszą wyprawę na Facebooku. Chodzi o to, że ona musi żyć, by zachęcić jak największą liczbę osób do działania i do wpłat podkreśla burmistrz Śmigla.

Uczestnicy rajdu wyruszą ze Śmigla 26 czerwca, a wyprawa potrwa 4 dni. Podczas wycieczki przejadą przez 15 gmin i 10 powiatów. Trasa powiedzie przez nastepujące miejscowości: Śmigiel – Kościan – Gostyń – Pępowo – Kobylin – Zduny – Sulmierzyce – Odolanów – Ostrzeszów – Rojów – Zalesie – Wyszanów – Wieruszów – Skomlin – Praszka – Faustianka – Panki – Żerdzina – Kuleje – Nowiny – Puszczew – Cisie – Łojki – Blachownia – Częstochowa.

Na tym nie koniec, bo jedna z uczestniczek akcji, pani Marzena 5 lipca pokona ponad 1000 km w samotnym rajdzie wzdłuż Wisły podczas którego także będzie kwestować na rzecz Marysi. – Ruszam 5 lipca. Jadę pociągiem do Bielska-Białej i dalej do Wisły, skąd będę podążać wzdłuż nurtu rzeki do samego jej ujścia, do Mikoszewa. Będzie to ponad 1200 km. Na trasie będę wspierała inicjatywę zbiórkiopowiada pani Marzena.

Fot. Kościan112