Przeciąga się budowa parkingu przy dworcu PKP [ZDJĘCIA]

Zima opóźniła prace na budowie parkingu przy stacji kolejowej w Kościanie. Pierwotnie zakończenie wszystkich robót miało nastąpić z końcem ubiegłego roku. Teraz już wiadomo, że nie stanie się to wcześniej niż w II kwartale br.

Kościan. Przeciąga się budowa parkingu przy dworcu PKP

Na początku grudnia wykonawca zamontował na budowanym parkingu dziesięć stalowych filarów zabytkowej wiaty z peronu kościańskiego dworca. Odnowioną konstrukcje ustawiono przy kolejowej wieży ciśnień od strony torowiska. Od tego momentu na placu budowy niewiele się już działo. Potem nastąpił atak zimy, który całkowicie wstrzymał roboty na parkingu.

Kiedy zatem możemy spodziewać się zakończenia inwestycji? – Planujemy, że mieszkańcy skorzystają z parkingu w II kwartale br.mówi Radosław Śledziński, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.W zakresie prac do zrealizowania pozostaje m.in. dokończenie fragmentów nawierzchni, montaż zadaszenia wiaty, znaków i malowanie pasów. Realizacja prac jest uzależniona od warunków pogodowych. Na placu budowy gotowe są już m.in. konstrukcje podtrzymujące zabytkową wiatę, która po renowacji, będzie stanowić zadaszenie stojaków rowerowych.

Inwestycja realizowana jest w ramach modernizacji linii kolejowej E-59 Poznań-Wrocław. Na parkingu przy dworcu PKP w Kościanie powstają miejsca postojowe dla ponad stu samochodów.

fot. Maciej Sibilak