Plan 31 Finału WOŚP w Kościanie

Już w najbliższą niedzielę, 29 stycznia odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku z tej okazji w Kościanie przygotowano wiele ciekawych atrakcji.

Wydarzenia rozpoczną się o godz. 11.00 i potrwają przez cały dzień. Na parkingu za KOK-iem od godz. 11.00 będzie czekała strzelnica ASG oraz wystawa replik broni przygotowane przez Stowarzyszenie Strzeleckie i Historyczne im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej. Będą także alpaki z Rąbinia, a strażacy z OSP Kościan zademonstrują pokaz pierwszej pomocy. Z kolei Kawiarnia Saskia dla zmarzniętych zaserwuje gorące napoje.

W tym samym czasie na Placu Wolności będą odbywać się przejażdżki bryczką, a z kolei Klub Płetwonurków Triton zaprosi chętnych do morsowania w basenie. Ponadto część osób zanurkuje w sprzęcie do nurkowania.

W południe wystartuje XV Bieg Wielkoorkiestrowy na 10 km w wykonaniu biegaczy i miłośników nordic walking ze Sztafety Ateńskiej. Z kolei o godz. 13.00 odbędzie się kolejny pokaz nurkowania, tym razem w wykonaniu strażaków z OSP Kościan. Strażacy zademonstrują ponadto pokaz wydobywania poszkodowanego z wraku auta. W części rekreacyjno-sportowej zaplanowano jeszcze Turniej Strzelecki na strzelnicy LOK (godz. 10.00-15.00).

O 15.00 rozpocznie się część artystyczna w sali widowiskowej KOK. Program zapowiada się bogato. Zaplanowano kilkanaście występów muzycznych i tańca w wykonaniu zespołów młodzieżowych oraz kościańskich artystów. W przerwach pomiędzy występami będą przeprowadzane licytacje, w tym licytacja główna o godz. 17.30. Część przedmiotów można już licytować on-line, szczegóły na profilu facebookowym KOK-u.

W niedzielę od rana do popołudnia po mieście będą krążyć wolontariusze z puszkami. Jeżeli ktoś woli pozostać tego dnia w domu, może skorzystać z eSkarbonki KOK-u i wpłacić dowolny datek. W tym roku pieniądze są zbierane na walkę z sepsą, a hasło akcji brzmi: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”.