Zamknij

Koleje Wielkopolskie przewiozły 100 milionów pasażerów!

12:02, 05.05.2023 . Aktualizacja: 11:44, 08.05.2023
Skomentuj

To miał być dzień, jak co dzień. Zwykły czwartek, który dla wielu podróżnych jest dniem w drodze z pracy, szkoły i uczelni. Nic nie zapowiadało tysiąca prezentów dla pasażerów Kolei Wielkopolskich. 27 kwietnia 2023 roku przeszedł do historii spółki i na stałe wpisał się w kalendarium najważniejszych wydarzeń firmy. To tego dnia, na pokładzie biało-czerwonego pojazdu, podróżował 100-milionowy pasażer.

100-milionowy pasażer przewieziony przez Koleje Wielkopolskie to ogromny sukces całej spółki i Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a celebrowanie tego rekordu z pasażerami to idealny sposób na obopólne docenienie. – Cały czas śledzimy statystyki naszej spółki mówi Dariusz Kaszyński, Naczelnik Wydziału Promocji i Marketingu Kolei Wielkopolskich.Dzięki temu wiedzieliśmy, że właśnie tego dnia padnie rekord.

Krótko przed godziną 14:00 na peron 8. wjechał biało-czerwony pojazd Kolei Wielkopolskich. Kurs do Gniezna. Dekoracja z balonów w barwach spółki mogła zdradzać nadchodzące świętowanie ważnego wydarzenia. Liczba ułożona z balonów wyglądała imponująco i niejednemu pobudziła wyobraźnię. – Zakładając, że w Elfie 2 jest 282 miejsc siedzących, to na taki milion wyjdzie jakieś...  354 610 składówwylicza pan Karol, który od lat podróżuje  z Kolejami Wielkopolskimi. Dumnie stojące na peronie flagi z logotypem przewoźnika stanowiły idealne tło do wystąpień przybyłych gości.

[FOTORELACJA]1753[/FOTORELACJA]

Na Dworcu Głównym w Poznaniu uroczyste świętowanie rozpoczęli: Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Nitkowski – Prezes Zarządu spółki Koleje Wielkopolskie oraz Mikołaj Grzyb, Członek Zarządu Kolei Wielkopolskich.  – To jest nasz wspólny sukces ogłosił dumnie Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, który osobiście rozpoczął wręczanie pasażerom Kolei Wielkopolskich voucherów do wykorzystania na zakup biletów Kolei Wielkopolskich. – Podmiot który uruchamialiśmy kilkanaście lat temu, który zaczynał bardzo skromnie od niewielkiej pracy przewozowej, dziś jest, co tu dużo mówić, znaczącym graczem na rynku kolejowymdodał Wicemarszałek.

Tego dnia 1000 voucherów trafiło do drużyn konduktorskich, które rozdały upominki pasażerom podróżującym tego dnia na pokładach wybranych pociągów. Vouchery są do wykorzystania w okresie od 27 kwietnia do 30 czerwca 2023 roku.  – Od wielu tygodni planowaliśmy ten dzień mówi Marek Nitkowski, Prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich.Pomysłów nam nie brakowało, ale najbardziej chcieliśmy w tym wyjątkowym dniu być blisko z naszymi pasażerami.

Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz systematyczne inwestycje w nowoczesny i komfortowy taborpodsumowuje Mikołaj Grzyb, Członek Zarządu Kolei Wielkopolskich.


   KOLEJE WIELKOPOLSKIE W LICZBACH  
Liczba przewiezionych pasażerów w 2022 roku: 14 254 082
Liczba uruchamianych pociągów każdego dnia: ok. 300
Liczba obsługiwanych tras: 1400 km linii i łączymy prawie 240 miejscowości
Liczba pojazdów: 76 pojazdów49 elektrycznych i 27 spalinowych
Liczba pracowników: 941

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%