Zamknij

Bieg "Po szansę dla Adama"

21:22, 26.03.2019 Redakcja Aktualizacja: 13:47, 27.03.2019
Skomentuj
W niedzielę 24 marca odbył się bieg charytatywny mający na celu zebranie środków na kosztowną rehabilitację Adama Jankowiaka, mieszkańca Rakoniewic w powiecie grodziskim. W akcję pomocy zaangażowali się m.in. mieszkańcy powiatu kościańskiego.

Choć w miniony weekend w Kościanie trwała trzydniowa akcja pod hasłem "Otwórzmy Serca dla Basi i Marka", mieszkańcy Ziemi Kościańskiej nie zapomnieli także o swych sąsiadach będących w potrzebie.

Impreza, która odbyła się w Głodnie, zorganizowana została dla Adama, który w 2017 roku, miesiąc po ślubie uległ wypadkowi. Doszło do złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia. Kosztowna rehabilitacja z wykorzystaniem egzoszkieletu może pomóc Adamowi stanąć na nogi.

W biegu wzięło udział kilkaset osób rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych - od przedszkolaków do osób dorosłych w biegu głównym na dystansie 5 km. Odbył się również marsz nordic walking. Dzięki imprezie udało się zebrać kwotę aż nieco ponad 50 tys. zł!

Wśród mieszkańców naszego powiatu na imprezie pojawili się działacze z grupy "Dajmy Pomoc Ludziom w Potrzebie", członkowie Stowarzyszenia "Oliwskie Słoneczko", a także motocykliści ze Śmigla i Kościana, członkowie grupy Raptor 4×4, biegacze z Kościan Team.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%