Zamknij

Greatman Triathlon w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

12:51, 03.06.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:27, 08.06.2023
Skomentuj

Słoneczna, choć z zimnym wiatrem przywitała triathlonistów w sobotę pogoda w Nowym Dębcu. Około 260 zawodników walczy dziś na dystansie 1/8 i 1/4 Ironman. Nie zabrakło również zawodów dziecięcych w ramach Greatkids.

W tym roku zawody odbywają się w nietypowym terminie, bo tradycyjnie przeprowadzano je we wrześniu. Jak wyjaśnia główny organizator, Paweł Kotas, zmiana spowodowana jest kalendarzem imprez sportowych. – Jako organizator całego cyklu Greatman muszę brać pod uwagę sytuację we wszystkich miastach, w których te zawody są organizowane. Z różnych względów niektóre z nich mogą odbywać się w terminach, przedwakacyjnych i powakacyjnych. Niektóre z kolei można przeprowadzać w szczycie sezonu. W tym roku ze względów organizacyjnych zawody w Śremie musimy przeprowadzić po wakacjach. Z kolei w Nowym Dębcu kąpielisko jest bardzo popularne, więc organizowanie zawodów w sezonie nie wchodzi w grę. Dlatego mieliśmy do wyboru maj lub czerwiec. Wspólnie z Gminą Kościan ustaliliśmy termin na 3 czerwca i otwarcie całego cyklu Greatman. Jak będzie w kolejnych sezonach, zobaczymytłumaczy Paweł Kotas.

O godz. 10.00 rywalizację od pływania rozpoczęli zawodnicy indywidualni oraz w sztafetach z krótszego dystansu 1/8 Ironmana. W zawodach indywidualnych po przepłynięciu 950 m, przejechaniu 22,5 km rowerem i przebiegnięciu dystansu 5,25 km pierwszy linię mety przekroczył Karol Janicki z Gostynia, a jego czas to 1:01:11. Drugi był Michał Nawracaj z Jawora (1:02:48), a trzeci Hubi Klimacki z Poznania (1:02:56). – To moje pierwsze zwycięstwo w Nowym Dębcu, bo zawsze byłem drugi. Startowało się dzisiaj dobrze, to mój pierwszy triathlon w tym sezonie. Nie byłem pewien do końca co wyjdzie, by było bardzo mocne pływanie. Na rowerze miałem jednak równe tempo, a na biegu odpaliłem. To jest też dobry prognostyk na resztę sezonu. W biegu walczyłem już bardziej z czasem, niż z kimś – przyznał po przekroczeniu linii mety Karol Janicki zwycięzca krótszego dystansu.

Wśród pań na krótszym dystansie triumfowała Alicja Chrzanowska z Kościana z czasem 1:11:38. Druga na metę przybiegła Amelia Górska z Dobrzykowic (1:13:45), a trzecia Zuzanna Cąkała z Lubina (1:21:31). – To jest mój pierwszy start tutaj i w końcu pierwsze miejsce. Najbardziej zadowolona jestem z roweru, bo tam udało mi się uzyskać największą przewagę i potem ją utrzymać. Warunki dzisiaj były bardzo dobre, choć trochę wiało z boku. Ale ogólnie pogoda dobra przyznała Alicja Chrzanowska, najszybsza kobieta dystansu 1/8 IM.

W sztafetach, których łącznie na 1/8 IM było 15, najlepsza okazała się Quest Road w składzie: Karol Dąbrowski, Maruh Bartoszewski, Łukasz Jagielski z łącznym czasem 59:47. Druga była Zgrupka Promobil Team, a trzecia Na ostatnią chwilę.

W południe rozpoczęły się zawody duatlonowe Greatkids dla dzieci w podziale na kategorie wiekowe. Z kolei o godz. 13.30 rywalizację podejmą zawodnicy z 1/4 IM, których czeka 475 m pływania, 45 km roweru oraz 10,5 km biegu.

 

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%