Zamknij

Kapsuła czasu w "Konopnickiej" [ZDJĘCIA]

10:51, 02.06.2023 . Aktualizacja: 14:44, 16.06.2023
Skomentuj

W czwartek, 1 czerwca w ścianie budynku  Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie umieszczona została kapsuła czasu. Jej wypełnienie i zamurowanie miało uroczysty charakter i wpisywało się w jubileusz 50-lecia szkoły.

Wydarzenie postanowiono przeprowadzić w Dzień Dziecka. Kapsułę umieszczono w holu szkoły, pod płaskorzeźbą przedstawiającą patronkę szkoły. Do środa włożono m.in. list do potomnych podpisany przez uczniów i nauczycieli, spis uczniów i pracowników szkoły w roku szkolnym 2022/2023, rysunek szkoły autorstwa ucznia ZSS Marcina Sołtysiaka, pendrive ze zdjęciami z jubileuszowej gali, smartfon oraz monety. Kapsuła zostanie ponownie otwarta za 50 lat.

– Tak zamknięta kapsuła czasu, w której umieszczone zostało to, co ma związek z naszymi czasami, zainteresowaniami, działaniami przewiązana została sznurem, który symbolizuje czas i jego przemijanie. To wszystko przekazujemy przyszłej społeczności szkoły, która za 50 lat otworzy kapsułę czasupowiedział dyrektor Dawid Olejniczak.

Uroczystego umieszczenia kapsuły w specjalnie przygotowanym dla niej miejscu dokonali wspólnie: wicestarosta Dorota Słowińska i dyrektor Dawid Olejniczak. Przy zamurowywaniu kapsuły pomogli im zaproszeni goście – przedstawicielka Rady Rodziców oraz sponsor, a także jeden z uczniów. Tablice zamykającą kapsułę w ścianie wspólnie z dyrektorem przykręcił uczeń, którego rysunek znalazł się w kapsule.

Na koniec głos zabrała wicestarosta Dorota Słowińska, która wyraziła nadzieję, że to właśnie uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej będą najlepszą wizytówką naszych czasów i to właśnie przez ich pryzmat oceniać będą nas potomni. Życzyła też wszystkim dzieciom cudownego i pełnego przygód Dnia Dziecka.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%