Zamknij

Wandale na Śmigielskiej. Zostali zatrzymani

12:45, 24.05.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:01, 29.05.2023
Skomentuj

W nocy z poniedziałku na wtorek, chwilę po godzinie 1.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościanie otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy idąc ulicą Śmigielską głośno się zachowywali i dewastowali wszystko co napotkali na swojej drodze. Drugą część nocy spędzili już w policyjnym w areszcie.

Efekt ich nocnego "spaceru" to porozrzucane śmieci, poprzewracane kosze na środku jezdni, zdewastowana figura loda włoskiego jednego z sezonowych punktów gastronomicznych.

To dzięki czujności mieszkańca Kościana, na miejsce mógł zostać natychmiast skierowany patrol policji, który po kilkunastu minutach zatrzymał 21- i 35-latka z Kościana. Mężczyźni ze względu na swoje agresywne i wulgarne zachowanie, spowodowane nadmierną ilością spożytego alkoholu, musieli noc spędzić w policyjnym areszcie, gdzie mogli w spokoju przemyśleć swoje zachowanie – mówi Jarosław Lemański, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Okazało się także, że ich nocny wybryk łączy się ze sporymi stratami. Figurę loda włoskiego przy jednym z ogródków gastronomicznych, którą zniszczyli właściciel wycenił na 1955 zł.

Za popełnione przestępstwo mężczyźni usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia. Zostali również ukarani mandatami karnymi za popełnione wykroczenia o łącznej sumie 1600 zł każdy.

To zdarzenie idealnie pokazuje, że bezpieczeństwo zależy również od nas samych. Dzięki szybkiemu przekazaniu informacji, policja mogła błyskawicznie zadziałać i zatrzymać sprawców. Dziękujemy za wsparcie i liczymy, że dalsza współpraca z mieszkańcami zaowocuje większym poczuciem bezpieczeństwa – informuje Jarosław Lemański.

 

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%