Zamknij

Posadź swoje drzewo w lesie w Kurzej Górze

00:33, 22.03.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:09, 02.04.2023
Skomentuj

Wydarzenie planowane jest na sobotę, w Prima Aprilis, dlatego też jego hasło brzmi: „To nie żart, tylko lasu start, czyli czary na Kurzej Górze”. A do tych czarów, czyli do posadzenia młodych drzewek, zarówno liściastych, jak i iglastych, mogą przyczynić się wszyscy okoliczni mieszkańcy.

Akcja jest odpowiedzią na znaczną wycinkę drzew, która miała miejsce zimą w lesie w Kurzej Górze (zobacz: Wycieli drzewa w lesie w Kurzej Górze [ZDJĘCIA]). Nadleśnictwo Kościan tłumaczyło wówczas szczegółowo zasadność wycinki drzew, a jednocześnie zapewniło, że sadzone będą nowe drzewa. Tak też się stanie, a ponieważ mieszkańcom Kurzej Góry w szczególności zależy na zachowaniu urody ich najbliższego otoczenia, sołectwo współorganizuje akcję.

W pierwszej kolejności sadzone będą lipy wzdłuż ścieżki zaczynającej się na wysokości przystanku autobusowego gminy Kościan w stronę Leśniczówki. To ulubiony szlak spacerowy wielu osób wzdłuż którego w miejsce wyciętych i w większości już spróchniałych akacji powstanie aleja lipowa. Ponadto Nadleśnictwo przygotowało wiele sadzonek małych iglaków, które (w zależności od liczby osób, które przybędą w sobotę) zostaną posadzone w różnych miejscach w głębi lasu.

Do przyłączenia się do akcji organizatorzy zachęcają całe rodziny, grupy, jak i osoby indywidualne. Chętni będą mieć zrobione pamiątkowe zdjęcie przy posadzonym przez siebie drzewie, a potem chodząc na spacery będą mogli obserwować, jak ono rośnie. Warto więc przyłączyć się do wydarzenia, tym bardziej, że przewidziane są dodatkowe atrakcje w postaci słodkiego poczęstunku z kawą i herbatą oraz wielkanocnymi słodkościami dla najmłodszych. Po trudach związanych z pracą odbędzie się natomiast wspólne ognisko z kiełbaskami. To więc wspaniały pomysł na prima aprilisową sobotę, którą można spędzić pożytecznie, na świeżym powietrzu i w miłym towarzystwie.

Jak przekonują organizatorzy, najważniejszy jest entuzjazm i dobry nastrój. Należy jeszcze pamiętać o wygodnym, roboczym stroju i mocnych butach, a wyjściowe obuwie sportowe czy tenisówki lepiej zostawić w domu. Ponadto dla ochrony dłoni przydadzą się rękawice ogrodowe. Łopaty do kopania zapewnia natomiast Nadleśnictwo, choć jeśli ktoś ma możliwość przyjścia z własną łopatą, będzie to mile widziane.

Zbiórka uczestników odbędzie się o godz. 9.00 na przystanku autobusowym przy ul. Leśnej. Długość trwania wydarzenia zależy od liczby uczestników, choć wstępnie planowane jest ono do godz. 13.00.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%