Zamknij

Przygotowania do 100-lecia pierwszej matury w „Kolbergu”

00:40, 18.03.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 15:49, 16.06.2023
Skomentuj

Plan na obchody wielkiego jubileuszu I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie został już opracowany. Teraz przyjmowane są zapisy absolwentów na to wydarzenie.

Scenariusz jubileuszu zaplanowanego na 17 czerwca jest niezwykle bogaty. Będzie się on składał z dwóch części. Pierwsza ma mieć charakter bardziej oficjalny, ale nie zabraknie w niej również elementów rozrywkowych. Druga część to natomiast wielki bal. – Na pierwszą część mogą zapisać się absolwenci ze wszystkich roczników, którzy chcą świętować jubileusz szkoły wraz ze swoimi kolegami i koleżankami, a także spotkać się i porozmawiać. Z kolei bal kierowany jest do absolwentów wraz z osobami towarzyszącymi. Można będzie zatem bawić się wspólnie ze swoim współmałżonkiem czy partnerem tłumaczy Małgorzata Andersz, dyrektor szkoły.

Pierwsza część zacznie się od mszy świętej o godz. 12.15 w kościańskiej farze, która ma być transmitowana na żywo. Po mszy nastąpi uroczysty przemarsz z towarzyszeniem orkiestry do budynku szkoły. O godz. 13.15 nastąpi oficjalne odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecie pierwszej matury wewnątrz szkoły. Potem będzie chwila czasu na zwiedzanie wystawy w Izbie Pamięci „Z pokolenia na pokolenie”.

O godz. 14.30 rozpocznie się koncert, na którym wystąpią absolwenci z różnych roczników. – Dyrektorem muzycznym tego koncertu jest pani Joanna Dudkowska. Będzie profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie. Jednym słowem zapowiada się wspaniały koncert – mówi Małgorzata Andersz. A po tym wydarzeniu absolwenci poszczególnych roczników będą mogli porozmawiać przy kawie w poszczególnych klasach i powspominać szkolne czasy.

Część druga to z kolei wielki bal  „Wspomnień czar” na 400 osób, który ma odbyć się w sali bankietowej Nenufaru.

Program całego wydarzenia może ulec jeszcze drobnym modyfikacjom, ale już bez większych zmian. Zapisy na jedną lub dwie części możliwe są do 28 kwietnia. Koszt pierwszej części to 50 zł, a drugiej – 250 zł. – Zainteresowanie jest duże. Jak tylko wywiesiliśmy baner przed szkołą o 100-leciu, od razu zaczęły się zapytania. I to różnych roczników. Przykładowo 1990 chciał się od razu zapisać, ale są też zapytania od starszych roczników. Przyjęliśmy termin zapisów do długiego weekendu majowego, ale zobaczymy jak będzie z frekwencją. W razie potrzeby, termin zostanie wydłużony.

Szczegółowy plan wydarzenia, formularz zapisu oraz konto do wpłat znajdują się na stronie Liceum.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%