Zamknij

Powstaje Kościańska Liga Bowlingu. Ruszają zapisy

17:01, 14.03.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 01:16, 23.03.2023
Skomentuj

30 marca na kręgielni PoCOOLane Bowling Kościan rozpoczną się pierwsze w historii powiatu kościańskiego rozgrywki ligowe w ramach najpopularniejszej na świecie odmiany gry w kręgle, czyli bowlingu, która została stworzona w oparciu o kręgle klasyczne.

Organizatorem Kościańskiej Ligi Bowlingu „Jedność” CUP jest Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich „Jedność”. Liga stanowi zadanie publiczne i będzie współfinansowana ze środków samorządu powiatu kościańskiego.

W zmaganiach ligowych o charakterze amatorskim, które potrwają do końca maja 2023 roku, będą mogli wziąć udział pełnoletni mieszkańcy powiatu kościańskiego, w tym także seniorzy. Liga składać się będzie z 8 kolejek, przy czym przewidywana jest jedna kolejka w tygodniu. W rozgrywkach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 12 zespołów. Opłata startowa wynosi 230 zł od drużyny. Dojazd na kręgielnię we własnym zakresie.

Zachęcamy do udziału w amatorskiej Kościańskiej Lidze Bowlingu „Jedność” CUP pełnoletnich mieszkańców powiatu kościańskiego, zarówno kobiety, jak i mężczyzn lubiących sportową rywalizację. Gra w kręgle to przyjemny sposób na spędzanie czasu wolnego w gronie innych osób, kulturalna forma wypoczynku i rozrywki. Do gry w kręgle nie potrzeba specjalnych predyspozycji fizycznych, dlatego też w bowling może grać każdy. Strącanie kręgli nie jest skomplikowane, a im lepsze są rzuty, tym gra staje się bardziej fascynująca. Aby wziąć udział w rozgrywkach ligowych potrzebne są tylko chęci i jedna godzina czasu w tygodniu, aby oderwać się, chociaż na chwilę od trudów życia codziennego mówi Radosław Stachowiak. rzecznik TSKK „Jedność” i koordynator ligi.

Rejestracja minimum 4-osobowych drużyn kobiecych, męskich lub mieszanych rozpocznie się w najbliższych piątek, 17 marca o godzinie 15:00 na stronie www.bowling.jednosckoscian.pl.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy, kule w dłoń i gramy!puentuje Radosław Stachowiak.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%