Zamknij

Drugi kiermasz ciast dla Antosia [ZDJĘCIA]

15:20, 25.02.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 03:24, 27.02.2023
Skomentuj
W sobotę przy barze Wesołe Gary mieszczącym się w centrum handlowym Dorado w Kościanie odbył się kiermasz ciast dla Antka Bartkowiaka chorującego na mastocytozę. W niedzielę kiermasz będzie kontynuowany przy kościele w Bonikowie.

Grupa osób wspierających małego Antka nie ustaje w inicjatywach na rzecz chłopca. Dwa tygodnie temu zorganizowano kiermasz ciast i zabawek na kościańskim targowisku, podczas którego udało się zebrać około 4700 zł (zobacz: Kiermasz dla Antosia na targowisku w Kościanie).

Teraz zorganizowano kolejny kiermasz w innym miejscu. Trzeba przyznać, że sobotnia deszczowa pogoda nie służyła wolontariuszom, ale dzielnie stali na stoisku od godz. 10.30 do 15.00. Pojawił się również Antek z mamą. Chłopcu najbardziej spodobała się maskotka Kota w Butach, zresztą przykuwała ona uwagę również dorosłych.

Zestawy ciast, które upiekły różne osoby dobrej woli zachęcały swym apetycznym wyglądem do ich zakupu. Szczególnie zwracały uwagę kolorowe, bardzo pomysłowe deserki. Sobotni kiermasz przyniósł 2060 zł.

Nie wszystkie ciasta udało się jednak tym razem sprzedać. Dlatego akcja będzie kontynuowana w niedzielę przy kościele w Bonikowie. Ciasta będą sprzedawane po każdej mszy św.

Planowane są także kolejne inicjatywy dla Antosia. Dwa kolejne kiermasze ciast odbędą się w marcu na targowisku. Ponadto akcję związaną z wielkanocnymi ozdobami organizuje Przedszkole Montessori znajdujące się przy ul. Sierakowskiego w Kościanie. Przez cały marzec można przynosić do siedzimy przedszkola ozdoby świąteczne, które następnie będą sprzedawane podczas Kiermaszu Wielkanocnego 1 kwietnia.

Oficjalna zbiórka dla Antosia: www.siepomaga.pl/antek-bartkowiak

Fot. Milena Waldowska, Karol Schmidt

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%