Zamknij

31. Finał WOŚP w Kościanie [ZDJĘCIA]

14:33, 29.01.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 15:52, 16.06.2023
Skomentuj

W Kościanie podobnie jak w wielu miejscach w całej Polsce trwa zbiórka pieniędzy w ramach tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji przygotowano w mieście wiele atrakcji, które rozpoczęły się przed południem, a potrwają do wieczora.

Wolontariusze zbierają pieniądze do puszek już od wczesnego rana. Tymczasem główne atrakcje rozpoczęły się przed południem przy Kościańskim Ośrodku Kultury oraz na Placu Wolności.

Za KOK-iem najmłodsi mogli pospacerować i nakarmić sympatyczne alpaki z Rąbinia, postrzelać na strzelnicy ASG i obejrzeć repliki broni przygotowane przez Stowarzyszenie Strzeleckie i Historyczne im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej. Strażacy z OSP Kościan przygotowali z kolei pokaz udzielania pierwszej pomocy, a po południu pokaz nurkowania oraz pokaz ratownictwa drogowego. Nie zabrakło także amerykańskiego wozu policyjnego pana Ryszarda, który zawsze chętnie wspiera akcje charytatywne oraz gorących napojów serwowanych przez kawiarnię Saskia.

Punktualnie w południe wystartowała Sztafeta Ateńska w ramach XV Biegu Wielkoorkiestrowego na 10 km. Biegacze licznie pojawili się na starcie, ale nie zabrakło również kijkarzy z nordic walking. Kiedy biegacze ruszali do biegu, w tym samym czasie morsy z klubu Triton wskoczyli do basenu z lodowatą wodą. Po zimnej kąpieli mogli się rozgrzać przy ognisku, a także pożywić kiełbasą z grilla i grochówką. Każdy mógł zresztą skorzystać z poczęstunku w zamian za datek do puszki. Na Placu Wolności nie zabrakło także wozu strażackiego z 1964 roku. Z kolei Olgierd Stankiewicz zachęcał do zakupu voucherów na przeloty helikopterem.

Nie można także nie wspomnieć o orkiestrowym sklepiku, w którym można zakupić podarowane przez różne firmy, instytucje i osoby prywatne książki, przedmioty i gadżety. Z kolei na strzelnicy LOK przeprowadzono turniej strzelecki.

O godz. 15.00 rozpocznie się część artystyczna w KOK-u, która potrwa do wieczora. W przerwie, o godz. 17.30 zacznie się główna licytacja wielu usług i przedmiotów podarowanych przez darczyńców.

Przypomnijmy, że w tym roku Orkiestra Owsiaka zbiera pieniądze na walkę z sepsą, a hasło brzmi: "Żyj zdrowo w zdrowym świecie".

Fot. Milena Waldowska

 

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%