Zamknij

Śmigiel jednak dostanie węgiel

14:24, 16.11.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 14:30, 16.11.2022
Skomentuj
Gmina Śmigiel powróciła do rozmów o zakup preferencyjnego węgla ze spółką Węglokoks Kraj S.A. Podpisanie umowy powinno nastąpić w najbliższym czasie.

Przypomnijmy, że wczoraj, czyli 15 listopada władze gminy Śmigiel wystosowały pismo do premiera Mateusza Morawieckiego, parlamentarzystów i wojewody w związku z otrzymaniem informacji od spółki Węglokoks o rezygnacji z dostarczenia węgla z powodu braku możliwości zapewnienia wnioskowanej ilości (zobacz: Gmina Śmigiel bez taniego węgla).

Dziś burmistrz Śmigla poinformowała natomiast, że gmina powróciła do rozmów o zakup węgla ze spółką Węglokoks Kraj S.A. - Obie strony wyrażają chęć podpisania umowy, co powinno nastąpić w najbliższym czasie. O szczegółach i ewentualnych rozstrzygnięciach będziemy informować w osobnych komunikatach - informuje gmina w wystosowanym komunikacie.

Równocześnie burmistrz Małgorzata Adamczak składa podziękowania Michałowi Zielińskiemu, Wojewodzie Wielkopolskiemu, który niezwłocznie po otrzymaniu pisma, jeszcze wczoraj zasygnalizował problem odpowiedniemu resortowi.

Gmina miała sprzedawać węgiel mieszkańcom zgodnie z uchwaloną niedawno ustawą o zakupie preferencyjnym węgla dla gospodarstw domowych. W tym celu zawarła porozumienie z firmą Węglokoks Kraj S.A. 10 listopada spółka przesłała szkic umowy, na podstawie którego gmina rozpoczęła przyjmowanie wniosków oraz przedstawiła zapotrzebowanie na różne frakcje węgla.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%