Zamknij

Nowe motocykle w kościańskiej policji

11:22, 23.09.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:22, 23.09.2022
Skomentuj
Do Komendy Powiatowej Policji w Kościanie trafiły dwa nowe motocykle marki BMW R 1250RT w nowej, ciekawej kolorystyce. Można je już spotkać na drogach powiatu, gdyż trafiły w użytkowanie do policjantów ruchu drogowego.

Motocykle zostały przystosowane do wymogów policji. To jednoosobowa wersja, gdzie miejsce pasażera zastąpił kufer z centralą radiową. Z przodu i z tyłu zostały wyposażone w niebieskie i czerwone sygnały uprzywilejowania. Jednoślady posiadają dwucylindrowe 134-konne silniki o pojemności 1254 cm 3, które skutecznie rozpędzą motocykl. Pozwolą policjantom drogówki na szybkie dotarcie na miejsce interwencji lub zdarzenia drogowego.

Najbardziej charakterystyczną cechą motocykli są nowe barwy. Oprócz niebieskich elementów odblaskowych, zostały uzupełnione dodatkowo o kolor żółty. Są one pierwszymi pojazdami w jednostce w nowym oznakowaniu.

Motocykle zostały dofinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. "Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego" z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%