Zamknij

Strażackie interwencje w związku z ulewnym deszczem

10:52, 22.08.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:05, 22.08.2022
Skomentuj
Strażacy interweniowali łącznie przy 17 zdarzeniach związanych z intensywnym deszczem, a także silnym wiatrem, które miały miejsce w weekend. Dziś od rana pojawiają się kolejne wezwania.

W sobotę trzynaście interwencji dotyczyło zalanych dróg i piwnic. Ponadto jedno zgłoszenie było związane z powalonym na drogę drzewem. Strażacy musieli także wypompowywać wodę z zalanego tunelu pod wiaduktem na ul. Gostyńskiej w Kościanie, który stał się nieprzejezdny. Wypompowywanie wody zajęło kilka godzin, a zakończyło się dopiero po północy. W niedzielę nad ranem tunel ponownie stał się nieprzejezdny i po raz drugi strażacy udali się na akcję w tym miejscu.

W niedzielę do południa strażacy interweniowali ponadto dwa razy przy zalaniach i jeden raz przy powalonym drzewie. Na tym nie koniec, bo w poniedziałek również pojawiło się kilka wezwań w związku z kolejnymi opadami silnego deszczu.

W akcjach związanych z usuwaniem skutków żywiołu zaangażowane są zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie oraz jednostki OSP z terenu powiatu kościańskiego. Podczas weekendowych akcji druhowie ochotnicy często zostawiali swe domy i gospodarstwa w obliczu zagrożenia i spieszyli z pomocą innym ludziom.

Fot. KP PSP w Kościanie

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%