Zamknij

Kradli z Rossmanna i Polomarketu. Odpowiedzą za przestępstwo

12:12, 23.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:12, 23.07.2022
Skomentuj
Kościańscy policjanci w ciągu miesiąca kilkukrotnie zostali zawiadomieni o powtarzających się kradzieżach sklepowych na terenie powiatu. Sprawcy już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa, a nie jedynie wykroczenia.

Łącznie przed sądem za swoje czyny odpowiadać będzie 5 osób zatrzymanych przez kościańskich funkcjonariuszy w przeciągu niespełna miesiąca. Osoby te postanowiły regularnie dokonywać kradzieży w sklepach Rossmann i Polomarkecie na terenie powiatu. Pilnowały przy tym, by były to jednorazowo drobne kradzieże, aby nie przekraczać kwoty kwalifikacji czynu jako wykroczenie. Jednak zebrany w prowadzonych sprawach materiał dowodowy oraz analiza nagrań monitoringu pozwoliły przedstawić wszystkim zarzut z kodeksu karnego zagrożony surowszą karą. Na podstawie art. 12 kodeksu karnego dwa lub więcej czynów - popełnionych w krótkich okresach czasu z góry zaplanowanych uważa się za jeden czyn zabroniony.

Nietypowym sposobem działania wykazała się matka z pełnoletnią córką z gminy Czempiń, które dokonały trzech kradzieży w drogerii Rossmann w Kiełczewie przy ul. Poznańskiej. Kobiety 19 maja oraz 3 czerwca  podczas skanowania produktów w kasach samoobsługowych część z nich przesuwały po czytniku kodem kreskowym skierowanym w inną stroną, co uniemożliwiało ich zeskanowanie. Po zapłaceniu za część zakupów opuszczały teren sklepu. Nie umknęło to jednak uwadze pracowników sklepu i gdy kobiety w dniu 28 czerwca po raz kolejny próbowały wykorzystać tą samą metodę "zakupów", zatrzymali kobiety i przekazali w ręce funkcjonariuszy. Matka z córką dokonały kradzieży na łączną kwotę 865,91 zł.

Z kolei 24 czerwca zatrzymany został 32-letni mężczyzna, który w okresie od 6 maja do 23 czerwca dokonywał kradzieży w sklepie Rossmann w Kościanie, tym razem przy al. Tadeusza Kościuszki. Ukradł towar na łączną sumę 520,93 zł. 18 lipca zatrzymana została natomiast 29-letnia mieszkanka Kościana dokonująca regularnych kradzieży w okresie od 24 kwietnia do 12 lipca w drogeriach Rossmann w Kościanie zarówno na ul. Poznańskiej oraz al. Tadeusza Kościuszki na łączną sumę 623,33 zł.

Z kolei 19 lipca zatrzymany został 61-letni mieszkaniec gminy Swarzędz, który od 21 czerwca w sklepie Polomarket znajdującym się w Czempiniu na ul. Kościańskie Przedmieście dokonywał regularnych kradzieży artykułów spożywczo-przemysłowych na łączną kwotę 911,64zł.

O winie i ostatecznej wysokości kary dla wszystkich osób zdecyduje sąd. Odpowiedzą przy tym za przestępstwo kradzieży o łącznej wartości 600 zł popełnionej w warunkach czynu ciągłego. Grozi im za to do 5 lat pozbawienia wolności.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%