Zamknij

Pożar pola w Gierłachowie [ZDJĘCIA]

11:17, 22.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:24, 22.07.2022
Skomentuj
W czwartek przed godziną 18.00 doszło do pożaru na polu w Gierłachowie. Paliło się ściernisko oraz balot słomy. Na szczęście ogień nie był duży.

Trwające żniwa i wysokie temperatury oraz mała ilość opadów powodują, że o pożar nie jest trudno. W czwartek, 21 sierpnia do takiego pożaru doszło w Gierłachowie.

Strażacy wezwanie otrzymali o godz. 17.33, a pierwszy zastęp na miejscu pojawił się już po kilku minutach. Łącznie do akcji zadysponowano pięć jednostek - po dwie z PSP Kościan i OSP Krzywiń oraz jeden z Jerki. Po przybyciu na miejsce strażacy podali dwa prądy wody na palące się ściernisko i balot słomy. Wcześniej właściciel zdążył podjąć działania, by ogień nie rozprzestrzenił się na większy obszar.

Dzięki szybkiej akcji, żywioł udało się szybko opanować, a ogniem został objęty niecały jeden hektar pola. Po ponad godzinie działania strażaków zakończyły się.

Nie był to pierwszy pożar na polu w tym roku w naszym powiecie. Między innymi niecały tydzień temu doszło do pożaru ścierniska w Widziszewie. Jedną z przyczyn pożarów jest nieostrożność podczas wykonywanych prac, dlatego warto zachować czujność.

Fot. Czytelnik Adrian

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%