Zamknij

Kwiatki dla Zuzi na zakończenie roku szkolnego

04:27, 23.06.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 04:27, 23.06.2022
Skomentuj
Już w najbliższy piątek uczniowie pożegnają obecny rok szkolny i udadzą się na zasłużony wypoczynek. Kilka szkół z naszego regionu zdecydowało się z tej okazji wziąć udział w wyjątkowej akcji.

"Kwiatki dla Zuzi", "Róża dla Zuzi" - nazwy akcji są różne, ale polegają na tym samym. Chodzi o to, by pieniądze przeznaczone przez rodziców uczniów na kwiaty i upominki dla nauczycieli w ramach podziękowania za kolejny rok nauki,  przekazać na ratowanie życia Zuzi Suleckiej chorującej na SMA. Taka forma podziękowania ma podwójną moc, bo przyczynia się do czegoś dobrego.

To właśnie szkoły z powiatu kościańskiego zaangażowały się najbardziej w zbiórki na rzecz Zuzi organizując "słodkie dni dla Zuzi", zbiórki złomu i makulatury oraz festyny, o czym niejednokrotnie pisaliśmy. Na zakończenie roku szkoły jeszcze raz przed wakacjami chcą pokazać swoje wsparcie.

Na akcję zdecydowały się m.in. szkoły z Głuchowa, Bonikowa i Czacza. Z kolei w subregionie leszczyńskim Zespół Szkół w Brennie, czyli rodzinnej miejscowości słynnej Marysi także chorującej na SMA, zdecydował się na taką formę wsparcia dla Zuzi.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%