Zamknij

Policyjny konkurs o bezpieczeństwie w ruchu drogowym [ZDJĘCIA]

04:21, 29.04.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 04:21, 29.04.2022
Skomentuj
W Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie odbywają się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W czwartek rozstrzygnięto konkurs dla uczniów w wieku 10-12 lat.

W finale powiatowym turnieju bierze udział 6 szkół z terenu powiatu kościańskiego, które wysunęły swe zgłoszenia. Najpierw szkoły przeprowadziły wewnętrzne eliminacje wysuwając do konkursu najlepsze grupy uczniów. Z kolei dwudniowy finał powiatowy wyłoni najlepsze szkoły, które wezmą udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się 18 maja w Rogoźnie.

Konkurs został podzielony na dwie grupy: dla młodszych uczniów w wieku 10-12 lat oraz dla starszych powyżej 12 lat. W czwartek odbył się konkurs dla młodszej grupy, a dzisiaj odbywa się dla starszej.

Przeprowadzenie eliminacji powiatowych organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Kościanie wsparł Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie oraz Państwowa Straż Pożarna w Kościanie. Konkurs składa się z kilku etapów, w tym wiedzy teoretycznej i znajomości zasad na skrzyżowaniach, zasad udzielania pierwszej pomocy, czyli wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale również właściwego zachowania się w takiej sytuacji i powiadomienia służb ratunkowych. Ta część została przygotowana przez straż pożarną. Ostatnia grupa zadań składa się z praktyki, czyli miasteczka ruchu drogowego ze znakami drogowymi i torem przeszkód. To zadanie zawodnicy wykonują na rowerach.

- Turniej ma na celu przede wszystkim edukowanie dzieci pod względem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i stosowania się do nich. Takie konkursy pokazują, że dzieci mają wiedzę, ale muszą też nabyć umiejętności praktycznych, by móc jeździć bezpiecznie po drogach - wyjaśnia Paulina Piechowiak, oficer prasowy KPP.

Podsumowanie czwartkowego konkursu odbyło się tego dnia w południe. Nagrody uczniom wręczali: zastępca komendanta KPP w Kościanie podinsp. Waldemar Okupniczak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Mateusz Marszewski, dyrektor WORD Jarosław Sobczak i jego zastępca Wiktor Spiżewski oraz w roli gospodarza dyrektor SP nr 3 Izabela Korzeniowska.

Uczniowie biorący udział w konkursie twierdzili zgodnie, że nie przysporzył im on dużej trudności. Niektóre pytania wprawdzie nie należały do łatwych, ale dali radę. Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco: VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Bronikowie, V miejsce - SP nr 3 w Kościanie, IV - SP w Starym Bojanowie, III - SP w Czempiniu, II - SP w Czaczu, I - SP nr 4 w Kościanie. Indywidualnie wśród wszystkich uczniów najlepszy okazał się natomiast Wojciech Styza z Czwórki w Kościanie. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki i dyplomy, a najlepsi puchary.

Fot. Milena Waldowska, KPP w Kościanie

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%