Zamknij

Ponad 10 tys. zł dla Zuzi w naszym powiecie

10:16, 28.04.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:16, 28.04.2022
Skomentuj
Trwa akcja zbiórki datków do puszek rozmieszczonych w różnych miejscach w Kościanie dla Zuzi Suleckiej chorującej na SMA. Ponadto do zbiórki przyłączyły się szkoły z terenu gmin Śmigiel i Kościan.

O Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa w powiecie gostyńskim, dla której prowadzona jest zbiórka na najdroższy lek świata piszemy od dawna. Historię dziewczynki można przeczytać szczegółowo w artykule: Zuzia potrzebuje pomocy Kościana.

Od początku marca łącznie kilkadziesiąt puszek rozmieszczonych jest w różnych punktach usługowych, sklepach i firmach Kościana do których można wrzucać pieniądze. Zawartość niektórych puszek po ich zapełnieniu została już opróżniona, a następnie przeliczona. Z tych puszek zebrana kwota wyniosła dotychczas ponad 4 tys. zł. Kwota ta już została wpłacona na konto Zuzi www.siepomaga.pl/zuzia, a puszki trafiły z powrotem do tych samych miejsc.

Ale to niejedyna akcja pomocy dla dziewczynki realizowana w naszym powiecie. W pomoc zaangażowały się także między innymi szkoły. Przed Wielkanocą szkoły z terenu gminy Śmigiel, a dokładnie z Czacza, Bronikowa, Starego Bojanowa, Starej Przysieki Drugiej oraz Śmigla zorganizowały "Słodkie Dni dla Zuzi". Zebrano podczas nich dokładnie 7521 zł.

Organizację podobnego wydarzenia potwierdziły już także szkoły z terenu gminy Kościan, a dokładnie z Racotu, Starych Oborzysk, Bonikowa i Starego Lubosza. Poza sprzedażą ciast w szkołach prowadzona będzie również zbiórka makulatury. Cały dochód z jej sprzedaży oraz ze "Słodkich Dni dla Zuzi" zasili konto dziewczynki.

Kwota zbiórki przekroczyła w tej chwili 50 proc. potrzebnej kwoty, ale wciąż brakuje jeszcze ponad 4,5 mln zł. Zachęcamy do śledzenia grupy Zuzi, gdzie podawane są na bieżąco wszelkie informacje dotyczące zbiórek: www.facebook.com/Zuzia-kontra-SMA

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%