Zamknij

5 tysięcy grzywny i utrata prawa jazdy dla motocyklisty [FILM]

13:41, 25.04.2022 Maciej Sibilak Aktualizacja: 14:00, 25.04.2022
Skomentuj
Kamera monitoringu miejskiego uchwyciła motocyklistę, który na ul. Śmigielskiej w Kościanie wyprzedzał inne pojazdy w niedozwolonych miejscach. Ta przejażdżka kosztowała kierowcę motoru sporo pieniędzy i 30 punktów karnych.

Sytuacja miała miejsce w połowie kwietnia, ale teraz policja udostępniła nagranie z monitoringu. Około godziny 8.30 jeden z policjantów kościańskiej policji zauważył kierującego motocyklem yamaha, który ominął pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, gdy ten zatrzymał się by przepuścić pieszego. Sytuacja miała miejsce nieopodal budynku komendy. Motocyklista jadąc dalej ul. Śmigielską dopuścił się kolejnych wykroczeń.

Kościańscy policjanci przystąpili do ustalania kierowcy jednośladu. Dzięki pomocy Straży Miejskiej w Kościanie oraz przejrzeniu zapisu z monitoringu miejskiego, ustalono że motocyklem kierował 25-letni mieszkaniec gminy Kościan. Motocyklista, jadąc ulicą Surzyńskiego a następnie Śmigielską, ominął fiata, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Następnie dwukrotnie naruszył zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu ulic oraz dwukrotnie wyprzedził pojazdy bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Zgodnie z taryfikatorem, za popełnione czyny uzbierał w rekordowym czasie aż 30 punktów karnych. Ponadto otrzymał bardzo wysoką grzywnę.

Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów, do których się przyznał. Ze względu na ilość zebranych punktów, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Na tym jednak nie koniec kary, gdyż sprawa trafiła do sądu.

Policja przypomina kierowcom jednośladów i pozostałych uczestników ruchu o zachowaniu ostrożności w związku z rozpoczęciem sezonu motocyklowego.

(Maciej Sibilak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%