Zamknij

Zmiana sekretarza i skarbnika w gminie

11:03, 22.04.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:21, 22.04.2022
Skomentuj
Podczas sesji Rady Gminy Kościan w dniu 21 kwietnia podjęto uchwałę o odwołaniu ze stanowiska skarbnika gminy Danuty Marciniak i powołaniu Macieja Siudy na to stanowisko. Ponadto z funkcją sekretarza żegna się Małgorzata Krupka, którą zastąpi Łukasz Mikołajczyk.

Powodem odwołania Danuty Marciniak i Małgorzaty Krupki jest przejście obu pań na emeryturę. Danuta Marciniak żegna się ze stanowiskiem po 7 latach pracy dla gminy Kościan, a Małgorzata Krupka po 40 latach.

Skarbnik Danuta Marciniak została odwołana z pełnionego stanowiska mocą podjętej przez radnych uchwały, na mocy której z dniem 27 kwietnia przestanie być skarbnikiem gminy Kościan. Na mocy drugiej uchwały z dniem 28 kwietnia funkcję skarbnika gminy obejmie Maciej Siuda.

- Siedem lat temu w związku z decyzją poprzedniczki, pani Marciniak zdecydowała się przyjąć propozycję naszej gminy. Przez ten czas byłem spokojny, że o bejmy nie muszę się naprawdę martwić. Pani skarbnik gdzieś tam zawsze jakieś zaskórniaki znajdowała dzięki którym bezproblemowo z projektami budżetowymi na sesjach byliśmy w stanie się uporać i nasze cele realizować - podsumował wójt Andrzej Przybyła.

Z kolei sekretarz Małgorzata Krupka przestała pełnić funkcję sekretarza gminy na mocy wygaśnięcia stosunku pracy z dniem 21 kwietnia. Jej następca, którym jest Łukasz Mikołajczyk przejmie stanowisko z początkiem maja.

Jak zauważył wójt Andrzej Przybyła, garnitur w gminie zostaje zatem zmieniony z damskiego, na męski. - Dzisiejsza data jest dla mnie rzeczywiście szczególna, bo to jest mój ostatni dzień pracy na rzecz społeczności lokalnej gminy Kościan. Zaczęłam zupełnie niedawno, bo 40 lat temu. I nie wiem sama kiedy to przeminęło, natomiast zawsze z dużą przyjemnością przychodziłam do pracy. Te wszystkie lata, które tutaj spędziłam, to było takie spełnienie i satysfakcja. Miałam szczęście trafić na świetnych szefów. Pierwszy z nich już nie żyje, drugi to jest Henryk Bartoszewski, a trzeci to obecny wójt. Miałam także świetny kontakt z naszą załogą, z którą bardzo dobrze się pracowało - mówiła Małgorzata Krupka, była sekretarz gminy Kościan.

Głos zabrała także odchodząca skarbnik. - Ja byłam krócej niż pani sekretarz, ale naprawdę było mi tu dobrze. A na to, że tak dobrze radziliśmy sobie z pieniędzmi, zapracowaliśmy wszyscy. Bardzo dziękuję moim szefom za serce, za wyrozumiałość i wrażliwość. Gratuluję następcom i życzę dalszej dobrej pracy - podsumowała Danuta Marciniak, odchodząca skarbnik gminy Kościan

Obie panie przyjęły również bezpośrednie podziękowania z rąk przewodniczącego Rady Gminy Jana Szczepaniaka i jego zastępcy Henryka Michalskiego.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%