Zamknij

Pieniądze na zabytki sakralne

10:18, 08.04.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:19, 08.04.2022
Skomentuj
Rada Powiatu Kościańskiego podczas środowej sesji, podjęła uchwałę w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach. Łączna wysokość udzielonych dotacji wyniosła 50 tys. zł.

Warunkiem otrzymania wsparcia jest m.in. to, by zabytkowy obiekt był wpisany do rejestru zabytków, ewentualnie może znajdować się w gminnej ewidencji zabytków. Zabytek nie może być także własnością samorządu powiatu kościańskiego.

Wsparcie w wysokości 15 tys. zł otrzymała Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Wniebowziętej w Śmiglu. Środki te zostaną przeznaczone na prace konserwatorsko- restauratorskie obejmujące odrestaurowanie polichromowanego wnętrza w parafialnym kościele.

Drugim podmiotem, który otrzymał wsparcie w wysokości 35 tys. zł jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Starym Gołębinie. Pieniądze te zostaną wykorzystane na prace restauratorsko-konserwatorskie przy ołtarzu głównym kościoła parafialnego. Zarówno ołtarz jak i obrazy w nim umieszczone pochodzą z drugiej połowy XVII wieku.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%