Zamknij

Rada Powiatu Kościańskiego solidarna z Ukrainą

12:51, 04.03.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:51, 04.03.2022
Skomentuj
Rada Powiatu Kościańskiego w przyjętej 1 marca uchwale wyraziła solidarność z Narodem Ukraińskim. Radni poparli uchwałę oklaskami na stojąco.

Przypomnijmy, że na sesji w tym tygodniu również radni miejscy Kościana przyjęli uchwałę wspierającą Ukrainę i potępiającą rosyjski atak na naszych wschodnich sąsiadów (zobacz: Rada Miejska Kościana przyjęła dwie uchwały wspierające Ukrainę).

Uchwała dotycząca wyrażenia solidarności z Ukrainą wprowadzona została jednomyślnie do porządku obrad na początku sesji. - Od 6 dni obserwujemy smutną, tragiczną, wręcz niebezpieczną sytuację, jaka dzieje się za naszą wschodnią granicą. Dziękuję państwu radnym, bo wiem, że wielu włączyło się w akcje charytatywne, niektórzy byli na granicy, aby przywieźć uchodźców. Uważam, że obowiązkiem Rady Powiatu Kościańskiego jest podjąć zasadną uchwałę. Wiem, że to gest symboliczny, ale uważam, że tak powinniśmy się zachować - wyjaśniała przewodnicząca, Iwona Bereszyńska.

Jednocześnie przewodnicząca rady zaapelowała, by uchwałę przyjąć przez aklamację, czyli jednomyślnie, bez głosowania. Następnie odczytała treść uchwały, a radni jako wyraz poparcia dla niej  poparli ją głośnymi oklaskami na stojąco. Uchwała zostanie przesłana na ręce akredytowanych w Polsce ambasadorów Ukrainy i Federacji Rosyjskiej.

 Uchwała w sprawie wyrażenia solidarności z Ukrainą i jej społeczeństwem:
"Rada Powiatu Kościańskiego wyraża solidarność z Narodem Ukraińskim oraz łączy się w bólu z rodzinami i bliskimi wszystkich poległych w wojnie o zachowanie niepodległości Ukrainy. Ukraina jest wolnym i suwerennym państwem, a jej terytorialna integralność nie może być naruszana. Wojenne działania rządzonej przez Władimira Putina Rosji wymierzone w Ukrainę są naruszeniem jej praw, pogwałceniem przez Federację Rosyjską zasad współpracy międzynarodowej oraz aktem terroru. W tym trudnym dla Ukrainy czasie Rada Powiatu Kościańskiego wyraża solidarność z Narodem Ukraińskim, szczególnie zaś z Ukraińcami mieszkającymi na terenie powiatu kościańskiego oraz ich bliskimi. Jednocześnie Rada Powiatu Kościańskiego wyraża nadzieję, że obywatele Ukrainy już niedługo będą mogli żyć w pokoju i w niezmiennie niepodległym państwie".

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%