Zamknij

Rozpoczął się remont Baraniaka. 3 miesiące opóźnienia [ZDJĘCIA]

10:53, 02.02.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:53, 02.02.2022
Skomentuj
Pod koniec stycznia ruszyła długo planowana przebudowa ulicy Abpa Antoniego Baraniaka w Kościanie. Droga jest w tej chwili zamknięta dla ruchu samochodowego.

Umowę z wykonawcą, którym jest spółka INFRAKOM z Kościana miasto podpisało w październiku ubiegłego roku. W tym samym miesiącu miały rozpocząć się prace. Niestety problemy związane z formalności w związku z tymczasową organizacją ruchu, o które występuje wykonawca, spowodowały opóźnienie.

W końcu roboty ruszyły. Ponieważ firma, która je przeprowadza rozkopała od razu całą ulicę, wyłączono ją całkowicie z ruchu samochodowego. Pomimo to kierowcy próbują nadal jeździć tą drogą, szczególnie popołudniami, po zakończeniu pracy przez drogowców. Komfortowo wprawdzie nie jest, ale póki co da się przejechać.

Trudno powiedzieć ile potrwają prace, teoretycznie wykonawca na ich przeprowadzenie ma 17 tygodni. A zadanie obejmuje prace rozbiórkowe, budowę kanalizacji deszczowej, korytowanie z profilowaniem i zagęszczeniem, wykonanie podbudowy, a następnie wykostkowanie zatoki postojowej i chodnika oraz wylanie nawierzchni jezdni asfaltobetonem. Ostatnim punktem będzie wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Wartość zadania to nieco ponad 840 tys. zł.

Poza powyższymi pracami samorząd miejski w porozumieniu z Eneeą podejmie się wymiany starej linii energetycznej wiszącej nad drogą. Nowa linia będzie podziemna. Ponadto doświetlone zostaną przejścia dla pieszych.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%