Zamknij

Plan WOŚP w Kościanie

16:19, 26.01.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 16:19, 26.01.2022
Skomentuj
W niedzielę, 30 stycznia odbędzie się jubileuszowy, bo 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji orkiestrowy sztab w Kościanie przygotował wiele atrakcji.

W tym roku zbiórka pieniędzy w ramach Orkiestry prowadzona będzie na rzecz okulistyki dziecięcej ­- dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

W Kościanie większość atrakcji odbywać będzie się na parkingu za budynkiem KOK-u. Już od godz. 11.00 czynne będzie stoisko przygotowane przez Stowarzyszenie im. Kościańskiej rezerwy Skautowej, a będzie można na nim postrzelać oraz obejrzeć repliki broni. Czynne będzie również stoisko bookcrossingu, z kolei strażacy z OSP Kościan udzielą porad dotyczących pierwszej pomocy. Jeśli ktoś natomiast zmarznie, będzie mógł napić się gorących napojów serwowanych przez Kawiarnię Saskia.

W południe wystartuje tradycyjny już Bieg Wielkoorkiestrowy na 10 km oraz marsz nordic walking organizowane przez Sztafetę Ateńską. Będzie więc można podopingować biegaczy, a najmłodsi w tym czasie będą mieć okazję do spaceru z alpakami pochodzącymi z Rąbinia. O godz. 13.00 pojawi się kolejna okazja do dopingu kąpiących się w basenie z zimną wodą Morsów Kościan. Potem czeka jeszcze pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu druhów z OSP Kościan.

O 15.30 na scenie rozpocznie się część artystyczna przeplatana licytacjami. Wystąpią m.in. grupy na co dzień trenujące w Kościańskim Ośrodku Kultury i w innych kościańskich sekcjach.

Ponadto w godz. 12:00-14:00 na Strzelnicy LOK odbędą się zawody strzeleckie. Z kolei w godz. 9.00-15.00 czynny będzie punkt szczepień w kościańskim szpitalu powiatowym, w którym chętne osoby pełnoletnie będą mogły przyjąć pierwszą lub kolejną dawkę szczepionki Pfizera.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%