Zamknij

Chwasty przy ratuszu

02:59, 15.01.2019 Redakcja Aktualizacja: 02:59, 15.01.2019
Skomentuj
Jednym z elementów planowanej renowacji kościańskiego ratusza, ma być zasadzenie w jego bezpośrednim sąsiedztwie popularnego chwasta, powszechnie znanego jako skrzyp polny.

To właśnie od tej rośliny bagiennej zwanej inaczej koszczką, a porastającej dawniej podmokłe tereny doliny Obry, swoją nazwę wziął Kościan. - Będziemy prawdopodobnie jedynym miastem na świecie, które na honorowym miejscu w centrum miasta hoduje chwasty - mówi z przekonaniem wiceburmistrz Maciej Kasprzak i dodaje: - To ukłon w stronę mieszkańców, którzy z dumą mówią o sobie, że są kościaniakami.

Remont ratusza planowany jest od 1 kwietnia. Poza wspomnianą roślinnością nowością w zewnętrznym wyglądzie budynku ma być m.in. pojawienie się dwóch pochylni po obu stronach wejścia oraz nowych schodów. Pochylnie będą pełnić funkcję podjazdów dla osób niepełnosprawnych. Zdecydowano się na takie symetryczne rozwiązanie, by wejście było efektowne, a ponadto będzie ono mogło być wykorzystywane jako podwyższenie podczas imprez.

Ponadto jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, elewacja zostanie pokryta do wysokości 270 cm powłoką antygraffiti. Pojawią się również specjalne uchwyty na głośniki. Przewidziano również czasową iluminację obejmującą Tablice Pamięci.

Sporo zmieni się także we wnętrzu budynku, o czym szerzej napiszemy w papierowym wydaniu "Kościaniaka".

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%