Zamknij

Świąteczne akcje uczniów "Ratajczaka"

13:49, 26.12.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:49, 26.12.2021
Skomentuj
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie przygotowali paczki dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka "Droga" w Wolsztynie. Ponadto wykonali kartki dla pacjentów oddziału paliatywnego kościańskiego szpitala.

Obydwie szkolne akcje organizowane są w szkole pod kierunkiem nauczycielki Katarzyny Marciniak-Helińskiej. Krótko przed przejściem na nauczanie zdalne uczniowie przeprowadzili w szkole zbiórkę artykułów dla dzieci z Domu Dziecka w Wolsztynie. Zgodnie z ustaleniami zbierano: płatki śniadaniowe, żelki, dezodoranty w kulce, żele pod prysznic oraz szampony. Dodatkowo uczniowie dwóch klas przygotowali paczki świąteczne dla każdej osoby przebywającej w zaprzyjaźnionej z ZSP placówce.

Z uwagi na pandemię paczki nie mogły zostać wręczone podopiecznym domu dziecka osobiście, ale po ich odbiór przyjechał przedstawiciel placówki - Sławomir Bobiński, W obecności wicedyrektor szkoły Anny Ruszkiewicz oraz kierownika szkolenia praktycznego Jacka Kasprzaka przekazano zebrane artykuły. Ich ilość bardzo ucieszyła Dyrekcję Domu Dziecka "Droga" w Wolsztynie, która przekazała podziękowania za ogromne serca wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Młodzież z ZSP w Kościanie pamięta także o pacjentach  Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz Oddziału Paliatywnego kościańskiego szpitala. Zgodnie z tradycją uczniowie przygotowali kartki oraz ozdoby świąteczne dla pacjentów tych oddziałów. Przygotowane dary wyk

Wykonane przez uczniów oraz anioł, zostały przekazane przez koordynatorkę akcji oraz uczniów Bartka i Kamila bezpośrednio na oddziały. W poprzednich latach uczniowie osobiście wręczali pacjentom podarunki, co było okazją do rozmowy. Od dwóch lat, z uwagi na pandemię, nie jest to jednak możliwe. Uczniowie mają jednak nadzieję, że niedługo uda się powrócić do normalności i spotkać się osobiście.

Fot. Archiwum ZSP w Kościanie

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%