Zamknij

Pożar w domu jednorodzinnym w Śmiglu [ZDJĘCIA]

14:21, 25.08.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 14:34, 25.08.2021
Skomentuj
Do pożaru w piętrowym domu przy ul. Łepkiewicza doszło przed godziną 11.30. Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń budynku, w którym znajdowała się pralnia. Na szczęście właściciele w porę wrócili do domu i zauważyli wydobywający się dym.

Przybyli na miejsce strażacy w zasobach 7 zastępów (4 - PSP Kościan, 2 - OSP Śmigiel, 1 - OSP Czacz) niezwłocznie przystąpili do gaszenia źródła ognia, który szybko udało się opanować. - Ogień nie zdążył się  przedostać do innych pomieszczeń, choć pralnia, która znajdowała się na parterze uległa nadpaleniu, w tym jej okna i drzwi. Zniszczone zostały także przedmioty znajdujące się w pralni, które strażacy wynieśli na zewnątrz i dodatkowo zlewali je wodą - informuje Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kościanie.

O zdarzeniu strażaków zaalarmowało małżeństwo będące właścicielami domu. W momencie wybuchu pożaru nie było ich w domu, na szczęście zdążyli wrócić, gdy ogień nie zajął jeszcze pozostałych pomieszczeń. Z uwagi na wysoką temperaturę panującą w budynku oraz silne zadymienie, właściciel, który wszedł do mieszkania, został przetransportowany karetką do szpitala na badania.

Po ugaszeniu ognia strażacy oddymili cały budynek, a także sprawdzili go pod kątem ewentualnej obecności tlenku węgla. Nie stwierdziwszy go, zakończyli swoje działania. Jeżeli chodzi o przyczyny, straż pożarna nie wyklucza zwarcia instalacji elektrycznej w pralce, która była włączona.

Fot. Karol Schmidt i PSP Kościan

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%