Zamknij

Pijanego kierowcę zatrzymał świadek

11:34, 09.06.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:34, 09.06.2021
Skomentuj
43-letni mężczyzna poruszający się drogami powiatu kościańskiego samochodem dostawczym miał trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Kontynuowanie podróży uniemożliwił mu świadek.

W ostatnią sobotę około godz. 15.20 kościańska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące ujęcia prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego przez świadka. Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę i wezwał policję.

Na miejscu okazało się, że kierujący dostawczym fiatem najpierw włączył się do ruchu, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu pojazdom, które znajdowały się na drodze. Kierowca miał też problemy z pokonaniem ronda w Nietążkowie, najeżdżając na jeden ze znaków. Świadek swoim samochodem zajechał drogę i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia o stanie kierującego. W organizmie 43-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego stwierdzono 2,6 promila alkoholu. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do dwóch lat.

Jak mówi policja, dzięki mieszkańcowi powiatu leszczyńskiego z ruchu wyeliminowano kierowcę, który stwarzał realne zagrożenie na drodze. Na szczęście nie doszło do zderzenia z innym pojazdem. - Pamiętajmy, żeby reagować, gdy widzimy, że ktoś może kierować pojazdem pod wpływem alkoholu. Nie każdy czuje się na siłach, żeby fizycznie podjąć działanie. W takiej sytuacji wystarczy zadzwonić pod numer 112 i powiadomić dyżurnego policji, że widzimy kierowcę, który może prowadzić pod wpływem alkoholu - mówi Radosław Nowak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. - Jeśli jedziemy za takim kierowcą, ważne jest, żeby podawać dyżurnemu na bieżąco miejsce, w którym się znajdujemy. Zdarzają się również sytuacje, że kierowca z powodu złego stanu zdrowia, czy zasłabnięcia prowadzi samochód w sposób podobny do osoby znajdującej się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Wówczas powiadomienie służb może uratować jego życie lub zdrowie.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%