Zamknij

Otwarcie tunelu na Gostyńskiej przed wakacjami

16:26, 27.05.2021 Maciej Sibilak Aktualizacja: 16:56, 27.05.2021
Skomentuj
Do 15 czerwca powinno nastąpić oficjalne otwarcie tunelu pod wiaduktem kolejowym na ul. Gostyńskiej w Kościanie. Inwestycja jest już praktycznie ukończona, pozostały drobne wyprawki.

Jednym z ostatnich problemów, z jakimi boryka się wykonawca, czyli firma Torpol jest brak słupów oświetleniowych, które mają zostać zainstalowane wzdłuż drogi. - Dostawca zobowiązał się, że dostarczy je w określonym terminie, ale biorąc pod uwagę boom budowlany, z którym mamy teraz do czynienia, różnie może to wyglądać - poinformował na czwartkowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Cały tunel jest już gotowy, linie na jezdni oraz przejścia dla pieszych również zostały namalowane. W tej chwili trwają jeszcze prace porządkowe terenu biegnącego wzdłuż drogi. Jak informuje burmistrz, który odbył właśnie rozmowę z Adamem Michalskim, dyrektorem kontraktu z firmy Torpol, oficjalne otwarcie tunelu ma nastąpić pomiędzy 1 a 15 czerwca. - Nie ma jeszcze jakiegoś sztywnego terminu, gdyż nie wiemy dokładnie, kto będzie chciał uczestniczyć w uroczystości otwarcia. Tunel na Gostyńskiej przebiega w ciągu drogi wojewódzkiej nr 308, więc na pewno otwarcie odbędzie się z udziałem przedstawicieli władz wojewódzkich, a także PKP - mówi burmistrz Kościana.

To spółka PKP Polskie Linie Kolejowe jest inwestorem, więc to ona wyznaczy ostateczny termin otwarcia w porozumieniu z wykonawcą oraz władzami samorządowymi na poszczególnych szczeblach.

(Maciej Sibilak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%