Zamknij

W szpitalu powstanie Punkt Szczepień Masowych

03:38, 03.04.2021 Redakcja Aktualizacja: 00:08, 06.04.2021
Skomentuj
W związku z zapowiadaną przez rząd zwiększoną dostawą szczepionek, rząd zlecił samorządom utworzenie Punktów Szczepień Masowych. Punkty takie mają być tworzone przez powiaty oraz miasta na prawach powiatu.

Docelowo w każdym powiecie lub mieście na prawach powiatu powinny być co najmniej dwa duże punkty szczepień. Jeden to Punkt Szczepień Populacyjnych prowadzony przez podmiot wykonujący działalność leczniczą, najlepiej szpital. Drugi to Punkt Szczepień Masowych organizowany od podstaw i prowadzony przez samorząd we współpracy z wybranym podmiotem wykonującym działalność leczniczą. Taki punkt nie musi znajdować się na terenie szpitala, dopuszczalne jest zorganizowanie go w domu kultury, hali sportowej, namiocie oraz jako punktu drive-thru.

Starosta kościański Henryk Bartoszewski zorganizował spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządów Ziemi Kościańskiej, dyrektorzy SP ZOZ w Kościanie, dyrektorzy Wielkopolskiego Centrum Neuropsychiatrycznego, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Kościanie, straży, policji, urzędnicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo publiczne. Podczas spotkania, które odbyło się w sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kościanie  omówiono wytyczne rządu.

Uczestnicy spotkania rozważali liczne miejsca, w których może powstać Punkt Szczepień Masowych w naszym powiecie. Burmistrzowie przedstawili lokalizacje, którymi dysponują w terenie. W Kościanie rozważano ich kilka. Pomysł zorganizowania Punktu Szczepień Masowych na przyszpitalnym parkingu nie otrzymał wsparcia władz miasta Kościana.

Ostatecznie starosta, po wizji lokalnej, w porozumieniu z dyrektorami SP ZOZ w Kościanie i po akceptacji Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kościanie podjął decyzję, że Punkt Szczepień Masowych powstanie na terenie SP ZOZ w Kościanie. Na decyzje władzę powiatu miały 3 dni. Taka propozycja musi otrzymać akceptację Narodowego Funduszu Zdrowia. Tym samym, na terenie szpitala w Kościanie będą działały dwa punkty szczepień. Działający od kilku tygodni Punkt Szczepień Populacyjnych i nowy Punkt Szczepień Masowych. Koszty organizacji Punktu sfinansuje Powiat Kościański. Obsługę Punktu zapewnią pracownicy SP ZOZ w Kościanie. O szczegółach organizacyjnych będziemy informować. Zgodnie z wytycznymi rządu PSM mają rozpocząć szczepienia w drugiej połowie kwietnia.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%