Zamknij

Tęczowa szkoła w Lubiniu tematem reportażu w TV Trwam

08:01, 31.03.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 17:49, 06.04.2021
Skomentuj
Dziś po południa w telewizji Trwam zostanie pokazany materiał poświęcony szkole w Lubiniu. Tytuł reportażu brzmi "Gender między wierszami. Tęczowa szkoła".

O "tęczowej szkole" w Lubiniu głośno było już ponad rok temu, kiedy to na stronie internetowej miejscowej parafii jej proboszcz, ojciec Kornel Filipowski zamieścił informację o uwagach rodziców zasłyszanych podczas kolędy, którym tęczowe symbole szkoły kojarzą się z gender i ruchem LGBT.

Patronem Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubiniu jest Adam Mickiewicz, ale obecnie częściej słyszy się określenie "tęczowa szkoła". Ma to związek z logo szkoły oraz kolorową instalacją składającą się z kolorowych kredek, która trzy lata temu znalazła się przed budynkiem placówki.

Kwestia "tęczowej szkoły" podzieliła lokalne środowisko. Niektórzy uważali, że określenie dla szkoły jest zbyt jednoznaczne, inni byli zdania, że skojarzenia z LGBT są zbyt daleko idące.

Teraz sprawa powraca. W programie interwencyjnym "Rykoszetem" wystąpią m.in. proboszcz i radny gminny Paweł Michałowicz, którzy uważają, że niektóre działania dyrekcji szkoły mogą negatywnie wpływać na rozwój dzieci i młodzieży.

Program "Rykoszetem" zostanie wyemitowany w środę, 31 marca o godz. godz. 17.30 w TV Trwam.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%