Zamknij

Akcja "Żółte Serca". Przekazali dary dla pacjentów

13:42, 28.03.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:44, 28.03.2021
Skomentuj
Komitet społeczny "Żółte Serca" składający się z wolontariuszy Stowarzyszenia Polska 2050 powiatu kościańskiego oraz działaczka społeczna Kinga Nowacka przekazali artykuły dla pacjentów kościańskiego "sanatorium".

Lokalny komitet włączył się do ogólnopolskiej akcji #gramywkolory. Zorganizowano ją w dniach 10-19 marca, a zbiórka miała na celu wsparcie pacjentów Wielkopolskiego Centrum Neuropsychiatrycznego im. Oskara Bielawskiego w Kościanie.

- Udało nam się zebrać mnóstwo artykułów drogeryjno-higienicznych oraz plastycznych, które zostaną wykorzystane podczas terapii zajęciowej - mówi Kinga Nowacka. - Ogromną życzliwością wykazały się Przedszkole w Śmiglu i Lokalne Centrum Wolontariatu w Kościanie, udostępniając miejsca zbiórki.

 Przekazanie zebranych artykułów na ręce dyrektora szpitala, Mariana Zalejskiego, odbyło się 24 marca. Wśród darów znalazły się artykuły papiernicze i dekoracyjne, które będą wykorzystywane w terapii pacjentów. Z kolei środki drogeryjno-higieczniczne wspomogą pacjentów przebywających dłuższy czas na oddziałach.

 - Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki i mamy nadzieję, że dzięki temu efekty leczenia polepszą się, a dobra energia będzie przekazywana dalej - podsumowuje Kinga Nowacka.

Fot. Organizatorzy

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%