Zamknij

Ruszają roboty na skwerze Jana Pawła II

08:12, 27.02.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 08:12, 27.02.2021
Skomentuj
Renowacja terenu zielonego pomiędzy dworcem PKP a ul. Młyńską w Kościanie jest konieczna z uwagi na rozkopanie tego terenu przy okazji prac związanych z budową wiaduktu kolejowego.

Uporządkowanie terenu i przywrócenie stanu pierwotnego leży po stronie wykonawcy robót, czyli firmy Torpol. Miasto jednak przy okazji postanowiło na nowo wyprofilować ścieżki i dosadzić trochę zieleni, by poprawić estetykę tego miejsca.

W ramach zadania zleconego przez samorząd miejski wykonane zostaną ścieżki z nawierzchni mineralnej oraz obrzeża betonowe, ponadto zrekultywowane będą żywopłoty, pojawi się także trochę nowych nasadzeń, w tym m.in. platany. Po wykonaniu tych prac staną również nowe ławki i kosze na śmieci. - Część robót wykonuje Torpol, to m.in. wysianie trawy, ale również wylanie nowego asfaltu na drodze przy ul. Kurpińskiego - wyjaśnia Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza.

Najważniejsze, że położony w strategicznym miejscu miasta, przy głównym szlaku komunikacyjnym skwer zyska nowy wizerunek i będzie cieszyć oko jeszcze przed wakacjami.Wykonawca, którym jest firma ogrodnicza Spiraea Marek Przybylski z Leszna już ogrodził teren i lada moment rozpocznie roboty. Na ich wykonanie ma czas do końca kwietnia. Miasto na prace po swojej stronie zabezpieczyło 150 tys. zł.

Po remoncie bardziej przejrzysta zieleń powinna też działać odstraszająco na amatorów picia alkoholu, którzy upodobali sobie to miejsce na konsumpcję pozostawiając po sobie najczęściej porozrzucane puste butelki i puszki.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%