Zamknij

Areszt dla podejrzanego o podpalenie stajni

12:24, 22.02.2021 Maciej Sibilak Aktualizacja: 18:35, 11.03.2021
Skomentuj
Wszystko wskazuje na to, że pożar stadniny koni, do którego doszło 10 lutego, wybuchł w wyniku podpalenia. Sąd Rejonowy w Kościanie aresztował na trzy miesiące mężczyznę podejrzanego o ten czyn.

Przypomnijmy, że do pożaru doszło w nocy z 9 na 10 lutego. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzenił trawiąc około 160 balotów słomy i siana, a także niszcząc wiatę, pod którą były składowane. Zwierzęta udało się uratować, spłonęły natomiast całe zapasy siana i owsa dla koni Właściciel wstępnie wycenił straty na kwotę około 200 tys. zł. O pożarze pisaliśmy w artykule: Nocny pożar w stadninie koni [ZDJĘCIA]

Już kilka dni po pożarze policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, przebywającego na terenie gminy. Czempiń. Zatrzymany usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, a także kierowania gróźb karalnych.

We wtorek Sąd Rejonowy w Kościanie, na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

(Maciej Sibilak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%