Zamknij

10 ostatnich lat w Kościanie. Rewitalizacja Placu Wolności

19:22, 11.02.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 19:34, 11.02.2021
Skomentuj
Zielony skwer na Placu Wolności jest jednym z ulubionych miejsc rekreacyjnych kościaniaków. Szczególnie przyciąga tutaj fontanna, która po rewitalizacji atrakcyjna jest również zimą.

Fontanna zawsze cieszyła się zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych. Poprzednia była już jednak mało atrakcyjna, a przestarzały system sprawiał, że często była wyłączona.

Dlatego przy okazji rewitalizacji Placu Wolności fontannę zburzono i postawiono w jej miejsce zupełnie nową, w której woda tryska prosto z ziemi, a nie z ogrodzonego basenu. To sprawia, że nowy obiekt cieszy się dużą popularnością. Fontannę latem oficjalnie otwarto 25 lipca ubiegłego roku i od razu pojawiły się przy niej tłumy dzieci baraszkujących w wodzie. Z kolei zimą to miejsce zdobią podświetlane ostrosłupy.

Poza fontanną w ramach unijnego projektu ,,Rozbudowy Kościańskiego Ośrodka Kultury wraz z zagospodarowaniem otoczenia" zrewitalizowano cały teren zielony na Placu Wolności. Pojawiła się nowa roślinność, ścieżki i ławki, oświetlenie, a także powstał oryginalny plac zabaw, czyli eksperymentarium muzyczne. Ponadto wygospodarowano teren z przeznaczeniem na plenerowe wystawy. Otwarcie nastąpiło przed ubiegłoroczną majówką, ale z uwagi na trwającą epidemię nie można było zrealizować w tym miejscu wielu wydarzeń rekreacyjnych i kulturalnych. Może w tym roku będzie już inaczej.

Wartość całego zadania wyniosła 6,8 mln zł, z czego 4,3 mln zł pochodziło z unijnej dotacji.

Zobacz także:
10 ostatnich lat w Kościanie. Zmienił się dworzec kolejowy
10 ostatnich lat w Kościanie. Nowe "mostki" na Obrze
10 ostatnich lat w Kościanie. Wieża Ciśnień
10 ostatnich lat w Kościanie. Mostki kolejowe na Łazienkach

Fot. Archiwum gazety "Kościaniak"

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%