10 ostatnich lat w Kościanie. Mostki kolejowe na Łazienkach [ZDJĘCIA]

Z okazji 10-lecia gazety „Kościaniak” przypominamy kluczowe inwestycje w Kościanie, które znacząco poprawiły estetykę i funkcjonalność. Tym razem uwagę kierujemy na mostki w okolicach Łazienek. To inwestycja wykonana w ramach modernizacji linii kolejowej E59.

Kościan. Mostek kolejowy na Łazienkach przed modernizacją

Kładki na kanałach Obry i Ulgi stanowią część ważnego szlaku komunikacyjnego dla pieszych i rowerzystów. Od ubiegłego roku są one zupełnie nowe, a przeprowadzane prace na zlecenie PKP skupiały się przede wszystkim na remoncie mostów kolejowych przebiegających nad kanałem Obry.

Dwie kładki usytuowane są natomiast pod mostami i stanowią fragment wałów. Jedno przejście znajduje się przy kanale Ulgi, na trasie od hali przy Łazienkach do mostu na ul. Wrocławskiej. Drugie prowadzi od siłowni zewnętrznej przy Łazienkach na wysokości ul. Torowej, przez teren przy miejskim targowisku do mostu na ul. Piłsudskiego.

Nowe mostki funkcjonują od jesieni, więc tegoroczna wiosna będzie pierwszą po długim okresie remontów w tym obszarze, kiedy będzie można z nich korzystać. Przypomnijmy, że remont linii kolejowej E59 w Kościanie trwa już ponad dwa lata, a w bieżącym roku zostanie zakończony.

Trwa również rewitalizacja Łazienek przeprowadzana przez miasto, która powinna zostać zrealizowana się do wakacji letnich. Wówczas ten obszar miasta będzie kompletny.

Fot. Archiwum „Kościaniaka”