Zamknij

Zmiany w obostrzeniach. Rząd otwiera galerie i likwiduje godziny dla seniorów

13:15, 28.01.2021 Redakcja Aktualizacja: 13:51, 28.01.2021
Skomentuj
Większość obowiązujących obostrzeń z wyjątkiem otwarcia galerii handlowych, muzeów i galerii sztuki została utrzymana do 14 lutego. Nadal pozostaną zamknięte hotele, restauracje, baseny, siłownie i stoki narciarskie.

- Etap odpowiedzialności będzie obowiązywał do 14 lutego - poinformował podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. - Wszystkie reguły dotyczące zgromadzeń, imprez, hoteli, restauracji, podróży pozostają bez zmian. Dotyczy to również szkolnictwa. Za dwa tygodnie będziemy podejmowali kolejne decyzje.

Od 1 lutego z zachowaniem reżimu sanitarnego (1 osoba na 15 m kw.) zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych oraz muzea i galerie sztuki. W sklepach przestaną obowiązywać godziny dla seniorów. Dotąd w godzinach 10.00-12.00 mogły robić zakupy tylko osoby starsze.

Restauracje tak jak dotychczas, mogą świadczyć usługi tylko na wynos i z dowozem. Hotele i stoki narciarskie nadal pozostaną zamknięte. To samo dotyczy siłowni i basenów (infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego).

- Sytuacja w Polsce wydaje się w tej chwili ustabilizowana, ale musimy wyraźnie powiedzieć o dwóch ryzykach. Jedno dotyczy sytuacji międzynarodowej, a drugie nowych mutacji wirusapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. - Mamy bardzo złe sygnały płynące z otoczenia międzynarodowego. Trudno przypuszczać, że Polska będzie "zieloną wyspą" na tle zachorowań w innych krajach Europy. Nie uwzględnienie tego elementu byłoby nieodpowiedzialne.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%