Zamknij

Jak wyglądał powrót najmłodszych dzieci do szkół w Kościanie?

18:04, 18.01.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 18:12, 18.01.2021
Skomentuj
Dziś po ponad dwumiesięcznej przerwie uczniowie klas I-III powrócili na lekcje do szkół. W kościańskich szkołach frekwencja wśród dzieci wyniosła ponad 94 procent, a pierwszy dzień minął bez większych problemów.

Dzieci generalnie cieszyły się, że wracają do szkół, choć po dwutygodniowym okresie ferii, które się dla nich właśnie skończyły, liczyły na taryfę ulgową. Tymczasem nauczyciele ostro powrócili do pracy. - Dzieci były nieco zawiedzione, że od razu musiały wykonać zadania i były przepytywane - powiedziała nam jedna z nauczycielek III klasy w Szkole Podstawowej nr 3. - Muszę jednak pilnować rygorystycznie programu, by zdążyć z materiałem. Chociaż w czasie zdalnych lekcji również w pełni go realizowaliśmy, nie było rozluźnienia.

Na 780 dzieci uczących się w klasach I-III w czterech szkołach podstawowych w Kościanie, dziś na lekcjach stawiło się 734 dzieci, co stanowi 94,11 proc. - Mieliśmy zatem jedynie pojedyncze przypadki nieobecności, co nie miało związku z covidem, ale bardziej z przeziębieniami. Żaden z dyrektorów nie zgłaszał nam żadnych nieprawidłowości - zapewnia Irena Tomczak, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej przy Urzędzie Miejskim w Kościanie.

Podobnie jak w całej Polsce, również w Kościanie przed powrotem do szkół wśród nauczycieli przeprowadzano dobrowolne testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Na 69 nauczycieli testom poddało się 56 osób. Wszyscy mieli wynik negatywny. Wśród osób, które zrezygnowały z badania było kilka, które już przeszły zakażenie.

- W tej chwili wytyczne są identyczne jak we wrześniu, lekcje w szkołach odbywają się zgodnie z wszelkimi zaleceniami sanitarnymi. Sale lekcyjne są wietrzone, stosowane są również zakupione wcześniej zamgławiacze do dezynfekcji. Tak więc start po dłuższej przerwie jest udany, a teraz trzymamy kciuki, by tak pozostało - podsumowuje burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%